Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 ujjamon lila a körmöm alja...

2 ujjamon lila a körmöm alja és ha ülök nehezebb kicsit levegőt venni. Ezzel most rohanjak ügyeletre? (Többi lenn) 31 hkm

Figyelt kérdés

1 hónapja covidos voltam, akkor köhögtem, még most is néha köhögök, napi kb 3 alkalommal párat, de érzem, hogy mélyebbről, néha sötét sárga váladék is feljön.

Holnap amúgy is megyek háziorvoshoz, megnézetném a tüdöm is vele.

Tegnap este láttam, hogy a 2 hüvelyk ujjamon lévő körömhold legalja egy-egy sávban lila színű, eddig nem tűnt fel, hogy ilyen lett volna és képeken visszanézve sem igazán làtom. A körmeim többi része megszokott színű.

Ezek mellé a baba most már a gyomorszájamnál rugdos este óta és ha ülök olyan, mintha a tüdőm felé nyomódna, így kapok levegőt, de kicsit mintha "megéreznék" minden légvételt.


Holnap reggel kell mennem védőnőhöz, aztán pedig háziorvoshoz készültem.


Szerintetek most menjek be a kórházba vagy ráér ezt holnap mindenkinek megemlíteni? Van itthon egy 3 éves kislányom, nem tudom most kire hagyni, holnap is cipelhetem szegényt mindenhová.



#terhesség #nehéz légzés #Lila körömhold
jan. 4. 12:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Most nézem állva is nehezebb a légvétel. Ja és a bal lábam zsibbad néha 1 hete.
jan. 4. 12:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hivd fel a nogyogyaszod vagy a haziorvost es kerdezd meg.
jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A levegővételre nincs tippem, de a köröm nem biztos, hogy nagy bajt jelez, nekem pl. világ életemben csak a két hüvelykujjamon látszik a hold, a többin semmi. Kivéve, mikor fázom, mert akkor mind a 8 ujjamon lila a köröm töve...

A zsibbadás sem feltétlenül orvosolni való baj, ilyenkor már mindenféle ideget nyomhat a baba, ami a tested különböző pontjaiba vezet... nekem az alkarom zsibbadt, ha jól emlékszem (de az biztos, hogy valami olyan rész, ami 100%, hogy soha nem zsibbadt még egészéletemben).

Mindenesetre felhívhatsz egy dokit, de legkésőbb holnap említs meg mindent.

jan. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne? Ha valaki lilulva fullad, ott nem nagyon kérdés hogy kórházba menjen e. Valószínűtlen hogy komolyabb bajod van most. Ha súlyosbodik, természetesen akkor menj.
jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Most kíváncsiságból megnéztem és nekem is lila a hold körüli rész a hüvelykujjamon. Terhesen alapból megváltozik a keringés. Nekem a derekam szokott zsibbadni, ott nyom a baba, orvos nem nagyon tulajdonított neki jelentősséget. Levegővétel pedig lehet attól nehezebb, hogy nyomja fel a gyomorszájadat. Amíg nem vizesedsz, nincs tartósan magas vérnyomásod és nem viszketsz, addig nem hiszem hogy baj lenne, persze ha aggódsz, akkor konzultálj a szakorvossal. Sok okosságot nem fognak rá mondani, ha minden értéked rendben van.


Nekem pl terhesség alatt teljesen ekcémás is lett a fejem, azzal sem tudnak mit kezdeni.

jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jah, 39 hetes vagyok :)
jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért az mit jelent ha valakinek lilabb a körme?
jan. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem terhesen, magasvérnyomással,szív ultrahangon kiröhögött és legyintett az orvos, mikor ezt is megemlítettem, hogy sokszor lilák a körmeim.
jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!