Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltak hülye gondolataid...

Voltak hülye gondolataid második gyerkőc érkezésénél?

Figyelt kérdés

A második babánkat várjuk, mégcsak most léptem a második trimeszterbe, tervezett, nagyon szerettük volna, de 2-3 hete olyan hülye gondolatok gyötörnek.

Ránézek a kislányomra és elfacsarodik a lelkem, hogy mennyivel kevesebb időm lesz rá, vagy hogy szegén, "mit teszünk vele" ezzel...

Aztán nézem uh-n a babát és azon agyalok, hogy atya ég, őt is fogom tudni úgy és annyira szeretni, mint a nagyobbat!?

Totál nem értem honnan jönnek ezek...

Nálatok is voltak ilyen gondolatok? Hogyan lendültetek túl ezen?


febr. 20. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem vannak még mindig, ráadásul a harmadik trimeszterben vagyok már. Pokolian nehéz terhesség, a létező legtöbb komplikációval és azt érzem, hogy a nagyobbiknak kevés vagyok. Saját kudarcomként élem meg, hogy nem ezt érdemli, hogy tehetem vele, stb... Nyilván általában jön a józan ész nálam is, de piszkosul nehéz néha. Nem vagy egyedül. Ölelés!
febr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Igen, és ezek teljesen normális gondolatok. Igenis meg kell birkózni annak a tényével, hogy megváltozik mindenkinek az élete az új családtag érkezésével. Ez nagy valtozás, ami nem könnyű, es vannak mindenféle kételyek. Anyaként az ember igyekszik rajta úrrá lenni és tervezni, hogy hogyan fogunk tudni egészséges egyensúlyt fenntartani. Szerintem az a fura, ha valakinek nincsenek ilyen gondolatai.
febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Igen, voltak. Vajon fogom tudni úgy szeretni, mint az elsőt? Hogy ha majd a "nagyra" a kicsi születése? Hogyan fogjuk tudni elkerülni a testvérféltékenységet? Stb.

Aztán megszületett és mintha elfújták volna az aggályaimat. Egyből olyan szeretet éreztem, kötődést éreztem, ami a nagynál csak hónapokkal jött.

Sokkal nehezebb volt anyává válni, mint kétgyerekes anyává.

febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Igen, 8 évre jött a második.

Nekem már attól lelkiismeretfurdalásom támadt, hogy apa vitte suliba reggel, és nem én, ahogy megszokott.

febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem ez egy kicsit olyan, mintha nem tudnám megélni a terhesség "varázsát", vagy nem is tudom hogy mondjam... Nem tudok őszintén örülni, mert azonnal jön a fék, hogy de hogy lesz, mi lesz, stb. Aztán meg lelkiismeretfurdalásom van, mert nem tudom annyira "naiv boldogsággal" talán várni, mint a nagyobbat. :D Mintha meghülyültem volna komolyan... de valahol rémlik, hogy a nagyobbnál is tele voltam félelmekkel, csak már elfeledtette az idő.

Megnyugtató a ti tapasztalataitokat olvasni. Az a mondat pl. most nagyon mélyre talált, hogy nehezebb anyává válni, mint kétgyerekes anyává. Annnnyira nehezen jött meg a lányomnál az anya érzés és annyira rettegek, hogy most is ilyen nyögvenyelős lesz, csak már nehezített körülmények között, hiszen itt van a nagyobb... Ezt eddig meg sem fogalmaztam, de most nagyon jól esett kiírni magamból! Köszönöm!

febr. 20. 17:54
 6/8 babyboom567 ***** válasza:
73%

Sehogy, de nincs is másik gyerekem.(nem ezért)

De nyilván túl lehet,hisz rengeteg embernek van több gyereke, sőt rengeteg olyan család él(főleg külföldön) ahol a saját gyerek mellett fogadnak örökbe is.(Ezt aztán tényleg erős számomra,hogy a saját gyerekemtől veszem el a pénzt/időt/energiát/lehetőségeket).De pl volt egy munkatársam,neki volt 2 testvére, egyik súlyosan fogyatékos, meg a szülei még nevelőszülők is.És mindig őszintén odaadással beszélt az anyukájáról,meg a "testvéreiről",és nem látszott rajta, hogy bármiben (főleg érzelmekben)hiányt szenvedne.

febr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem
febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az első lányomnál csak hónapokkal szülés után jött az anyai érzésem, kötődésem. Most 4,5 éves és még az is fáj, ha sírni látom.

Várandós vagyok a második kislányommal, de vele egésszen más. Már most szeretem annyira mint ahogy az elsőt csak később. Szerintem sokan vagyunk ezzel így. A lányom is sokat simogatja meg mondja, hogy ő már most nagyon szereti.

febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!