Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A mai napon 4x volt sárgás...

A mai napon 4x volt sárgás székletem (nem hasmenésem). 38+3 hetes vagyok. Ez mennyire lehet SOS? (Többi lent.)

Figyelt kérdés

Ekcémás lett a kezem és amikor az "fellángol" a kézfejemen akkor a combomon és a karomon is szoktam néha viszketni, mindig ugyanott, de nem túl sokszor, általaban fürdés után. Ez a hetek alatt előfordult többször, de kis területen, nem viszketett sokáig, ezt csak a bőrgyógyásznak mondtam, ő nem foglalkozott vele.


Eközben a harmadik trimeszteri vérképem jó lett, a máj és epe értékei jók, az alkatikus foszfatáz 111, max 119 lehet.


A vastablettám nem szedem 4 napja, az eddig mindig feketére színezte a székletem. Lehet már régóta sàrga lenne, ha nem szedtem volna a vasat?


Most olvasgattam és megijedtem, mert az epepangást elvileg a rutinlaborból max az alkatikus foszfatáz mutatja ki. Olvastam, hogy a babára az epepangás nagykn veszélyes lehet, tünete a viszketés (bár napok óta nem volt), a sárga széklet stb.


Már a héten 2x jártam meg a kórházi nőgyógyászatot más miatt. Ma is, de még nem említettem. Most ez szerintetek várhat hétfőig, hogy ne menjek be?



febr. 24. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

“Már a héten 2x jártam meg a kórházi nőgyógyászatot más miatt. Ma is, de még nem említettem. ”


Ezt nem is értem!

Kétszer is ott vagy, és nem szólsz?!


Hogy lehet valaki ilyen felelőtlen?!


Ahelyett , hogy felhívnád az orvost, védőnőt, ide írkálsz?!

febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Azonnal menny korházba! Mikor én szültem pont ilyen tünetek miatt fogtak bent egy kismamát! Ez nem játék.
febr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem szóltam, mert akkor még csak 1x volt ilyen a székletem. Gondoltam biztos valami olyat ettem.
febr. 24. 21:09
 4/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok nem nem várhat hétfőig mivel komoly baj is lehet a babának.
febr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azonnal menj kórházba. A terhességi epepangásba meghalhat a baba. Mikor szültem 3 kismama volt benn ilyennel. Mindegyiknél előbb kellett indítani a szülést.
febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
2es vagyok. Nem csak a székleted miatt menny be hanem a viszketés miatt is. A kismama akit írtam a viszketés miatt ment be. Bent is fogták és inditották neki a szülést rá pár napra.
febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A benntartott kismamaknak is volt sárga széklete?

Viszketni egy ideje nem viszkettem, de felhívtam a kórházat, elmondtam mindent. 2 emberrel beszéltem és azt mondták nem tudnak rá mit mondani. Nem testszerte viszketek és nem mindig, meg nem nagyon. Jelenleg ez a tünet nem áll fenn, csak a sàrga széklet. Annyit mondtak, ha viszketek menjek be és vesznek vért, de most sokat kell várni.

Ha viszketek ha nem, reggel bemegyek. Inkább nézzenek hülyének, de vegyenek vért.

febr. 24. 22:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt viszketés, de nem epepangas volt,csak terhességi kiütés. viszont nem volt hozzá sárga széklet.

Szóval inkább menj be, minthogy baj legyen.

febr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet kérdező?
febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bementem, vettek vért, néztek vizeletet, megnézték a babát. Azt mondták ezek rendben vannak (az alkatikus foszfatáz magasabb kicsit, ami az epepangásnál magas szokott lenni, de a terhességnél is egy kicsit magasabb, nekem nem nagy az eltérés), de az epesav külön mérésére holnap lesz lehetőség, így holnap is készülök be. Még kb onnantól 2 nap mire eredmény lesz. A doki szerint minden oké, de látta, hogy az epesav miatt nyugtalan vagyok (utánaolvastam alaposan az epepangásnak és vesztette már el sajnos kismama a babaját emiatt az 1 érték miatt, mert nem nézték, minden más meg rendben volt), így nem hagyott magamra. Nagyon rendes volt.
febr. 25. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!