Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes kismama vagyok. A...

18 hetes kismama vagyok. A terhességem elejétől fájnak a melleim, pár napja vettem vettem észre hogy a jobb mellemen a mellbimbóm nagyobb lett mint a másik. Ez még a normális kategória?

Figyelt kérdés
A bal mellemen egyenlőre ugyan olyan. A jobb mellem mindig erősebb, mirigyesebb volt, soha nem mondták manuális vizsgálaton hogy baj lenne. Pár napja viszont a jobb mellbimbóm (maga a bimbó, nem az bimbó udvar) sokkal duzzadtabb mint a másik. A bal oldalit ugyan úgy érzem mint eddig ha összecsípem, a jobb oldali viszont ahigy összecsípem olyan mint egy babszem. Nem olyan mint eddig volt. Ez normális terhesség alatt? Vagy kezdjek aggódni? 😞 2 hét múlva megyek terhes vizsgálatra. Jelezzem ezt a problémát a nőgyógyásznak? Másnak volt ilyen hogy nem teljesen egyformán fejlődött a melle terhesség alatt? Amúgy ugyan olyan érzékeny mind a 2 mellem és bimbóm. Érzésre nem rosszabb a jobb csak a bimbóm ilyeszt meg hogy ilyen "duzzadt, vagy ödémás". Nem is tudom mihez hasonlítsam tényleg. 😞 nagyon félek... :( 30 éves vagyok. Vetélésem volt már 12 hetesen, így terhes voltam már, de amúgy ő lesz az első kisbabám. Annyira boldog voltam eddig ameddig ezt a problémát nem észleltem. 😞

ápr. 5. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Nyugodj meg, normális dolog. Valószínűleg majd ez a melled lesz "erősebb" ami több tejet termel, nekem mindig azon a cicin jelentkezett ez hamrabb. :) Említsd meg az orvosnak, mert a szakember szava mindig megnyugtatóbb az innen-onnan hallott és olvasott információknál. De tényleg ne izgulj emiatt.

Most várom a harmadik kisbabámat (ez az ötödik terhességem) és sosem egyszerre változott a két mellbimbóm. A jobb cicim sokkal mirigyesebb, nagyobb is és a mellbimbóm is nagyobb. Hamarabb jelentkeztek rajta mindig a változások, mint a balon.


Boldog babavárást neked! 😊😊

ápr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindenképpen jelezni fogom, de már a Te válaszod is nagyon megnyugtatott. Köszönöm szépen! 🩷
ápr. 5. 16:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. 🥰
ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sok mindenen szoktam aggódni, de szerintem ezen felesleges.


A melled valószínűleg készül a szoptatásra, egyébként is csomó hormonális változás zajlik éppen benned. Nekem pl. a bal mellem tiszta stria lett, mióta szoptatok, a másikon semmi sem látszik. A bal mellemben van több tej.

ápr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!