Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan családtag/ismerős,...

Volt olyan családtag/ismerős, akitől sok ajándékot kaptatok? Hogyan viszonoztátok?

Figyelt kérdés

A sogórnőméknek félévvel idősebb gyerekük van, a miénk most fog születni, egyneműek. A kiságyon és babakocsin kívül szinte mindent tőlük kapunk. Rengeteg kisruha, bébiőr, légzésfigyelő, játszószőnyeg, adamo hinta, kismama párna, ágyneműk, játékok stb. Pénteken felhívott, hogy voltak a gyerekorvosnál, íratott fel nekünk fürdetőt, krémeket, ami kell meg D vitamint, ki is váltotta, majd menjünk érte. Ezt már kicsit túlzásnak érzem, persze kedvességből csinálja, de akkor is, épp elég lenne, amit örököl tőlük a baba, de még vesznek is dolgokat nekünk. Minden alkalommal viszünk mi is a férjem unokahúgának valami ajándékot, de már kezdünk kifogyni az ötletekből, hogy mi lehet hasznos. Arra gondoltam, hogy adnánk nekik egy dm-es ajándékutalványt köszönetképpen. Pénzt sosem fogadnak el nagyobb dolgokért sem, de már kezd számunkra ez kellemetlen lenni. Nem tudom hogyan szokás ez ilyen esetekben mikor ennyire sok dolgot kapunk. Tudom, hogy nekik ezek már felesleges dolgok (kivéve az adomo hintát, azt vették külön nekünk, mert nekik nagyon bevált), és szívesen adnak mindent, de gondolom azért illik valahogy viszonozni anyagilag.

Neked mi a véleményed erről? Ha volt ilyen nálatok akkor hogyan kezeltétek?


ápr. 7. 10:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kolléganőmtől kaptam terhes- és babaruhákat (együtt lombikoztunk, baráti a viszony) - DM ajándékutalvány + 2x meghívtam ebédre/vacsira.


Unokatesóm visszakéri a jó állapotban megmaradó ruhákat + sterilizálót, mérleget stb. - meghívtuk őket januárban vendégségbe, sütizésre (sokat csetelünk meg telózunk, de ritkábban találkozunk, most már közelebb lakunk + a gyerek miatt többször találkozunk, majd DM utalványt és gyereknek ajándékot adunk még nekik).


Viszonylag távoli ismerős pártól kaptunk rengeteg ruhát, velük amúgy évek óta nem találkoztunk, csodálkoztunk is... Ők kifejezetten jó anyagi helyzetben vannak, nem fogadtak el DM utalványt sem, egy alapítványnak kérték, hogy rendeljünk DM-ből cuccokat.


Én mindenkinek nagyon határozottan mondtam, hogy tudjuk mennyibe kerül egy babaruha vagy terhesnadrág, és tudják, hogy mi is kifejezetten jó anyagi helyzetben vagyunk, ennek ellenére valahogy nem szívesen kérnek/fogadnak el pénzt a babacuccokért az emberek, nehéz volt rábeszélni őket, hogy bármit is fogadjanak el. Mindhárman a környezetvédelemre is hivatkoztak, mondjuk sok cuccon látszik, hogy talán nem is volt a gyereken. :)


Kettőjüknél biztos nem is lesz több gyerek, szóval ők már ilyesmit nem vesznek újra, ez is közrejátszik szerintem.


Meg szerintem másképpen kezeli az ember agya, hogy 3-5 évvel ezelőtt vettem egy mérleget, ami x forintba kerül, nem érzi ugyanolyan súllyal az értékét, összegét, hiába kerülne most 3x forintba, nem érzi úgy, hogy el kérhetne érte akár csak x forintot is. :)

ápr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"Pénteken felhívott, hogy voltak a gyerekorvosnál, íratott fel nekünk fürdetőt, krémeket, ami kell meg D vitamint, ki is váltotta, majd menjünk érte"


Leállítanám, mert ez itt nem normális, kontroll vágyat sugároz.


A használt dolgok teljesen rendben vannak, koszonetkeppen én mondjuk felajanlanek egy gyerekmentes napot/estét nekik

ápr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Én csak azt nem értem, hogy ilyeneket, mint légzésfigyelő, bébiőr, stb., hogy lehet fél év korkülönbséggel örökölni? Azt féléves babánál még simán használnám. Ezeket el se fogadnám. Babaruhát sokan inkább tovább adják, mert nem akarják tárolni, eladni meg macerás és fillérekért viszik csak el. Szóval ebből nem csinálnék ügyet, főleg, hogy a férjed saját testvére, nem egy random ismerős vagy távoli rokon. Én is tesómtól kaptam egy csomó cuccot. Sajnos, csak a ruhák egy nagyon kis részét tudom használni, mert unokahúgom van, nekem meg kisfiam lesz. Nem tudom viszonozni, egyszerűen unokahúgomnak megveszek mindent, amit tesóm kér mindenféle ünnepre. Nyilván ezt akkor is megtenném, ha nem kaptam volna tőle semmit, de így nem is olyan felemás a dolog.
ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#2 Igen, ezt én is soknak érzem, jeleztem is, hogy ezeket mi is be tudjuk szerezni.

#3 Nem használják kb.2 hónapos kora óta a légzésfigyelőt, mert velük alszik a kicsi, bébiőrt anno kaptak ők is valakitől, ami kamerás, és azt jobban szeretik használni, így nekünk adták, amit ők vettek.

Köszönöm mindenkinek a választ!

ápr. 7. 11:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A rokonoknak éppen nagy segítség, hogy a sok felhalmozott cuccal nem kell bajlódniuk, rakosgatni, eladogatni.
ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ajánljátok fel, hogy vigyáztok a gyerkőcre míg ők kikapcsolódnak havi 1-2 alkalommal.
ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

A nővéremék az összes használható gyerekholmit, amit nem kölcsönbe kaptak, hanem a sajátjuk volt, gondosan eltették, hogy ha valakinek gyereke születik a családból, továbbadják. A másik testvéremnek nem kellett, így az összes cucc hozzánk került. De olyan szinten, hogy az első baba érkezése előtt alig kellett valamit venni. Mivel tudtuk, hogy félrerakják a holmit, ezért már évekkel korábban is volt olyan, hogy beleadtunk az ő gyerekük biciklijébe azzal, hogy jó minőségűt vegyenek. De ez messze nem ellentételezi azt, amit tőlük kapunk. Ráadásul gyerekfelügyeletet is szívesen vállalnak, az egyik gyerekük húsvétkor azért csápolt, hogy itt alhasson, mert akkor többet babázhat, kisgyerekezhet. Igaz, amikor náluk született az első baba, akkor meg én babáztam sokat (épp munkanélküli voltam).

A családunkban van még 3 gyermektelen harmincas, úgyhogy mi is elrakjuk a használható gyerekholmit, mert van, akiről tudjuk, hogy kifejezetten szeretne majd gyereket.

#2: Nem biztos. Lehet, hogy csak simán nagyon jó fej akar lenni. Ugyanis az újszülött "receptcsomagból" van, ami már a kórházban is kell, viszont a baba TAJ számára csak a születése után tudnád kiváltani. Ezek közül van, ami kikeverős, szóval előre kell fizetni. Nálunk mondjuk ez úgy nézett ki, hogy kaptam egy köteg receptet a védőnőtől, amire az unokaöcsém TAJ számát írtam és azt váltottam ki, szóval én intéztem mindent. Aztán lehet, hogy az ottani gyermekorvos nem osztogatja csak úgy a kitöltetlen recepteket.

OFF: Amivel szívtam, hogy csípőszűrésre csak a baba állandó TAJ számával tudtam volna foglalni, ez 3 héttel a születése után lett meg. A volna szó azért került a mondatba, mert 3 hónappal előre sem volt szabad időpont. Végül az egyik gyermekkórházban TB alapon megcsinálták (több szempontból is rizikócsoportba tartozott). Úgyhogy kérdező: érdemes utánajárni, nálatok hogy van a csípőszűrés (van, ahol nem kérnek az időpontfoglaláshoz TAJ-t).

ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Több helyről is kapunk sokmindent és mi is adunk tovább. Szerintem tulajdonképpen ez a "körforgás" a hála. Akiktől kapjuk is sok mindenkitől kaptak, mi is, így az a természetes, hogy mi is tovább adunk.

Mellesleg a francnak sincs kedve fillérekért eladogatni a használt cuccokat, ha valakinek jól jönnek a környezetünkben. Csak teher.

ápr. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom hogy vigyázzatok kicsit a babára míg ők elmennek valahova, esetleg vehettek nekik mozi jegyet is vagy egy kis délutáni welnesre. Ha nem megoldható hogy vigyázzatok a babára több órát akkor szerintem a DM-utalvány is nagyon jó ötlet. Illetve a babának bármi játék ruha, kis medence nyárra, fürdő ruha, napkalap,elemmel működő buborékfújó ez biztos nagyon tetszene neki legalábbis a családban 8gyerek van mind imádta már kicsinek is. Vagy akár külön anyuka-apuka csomagot is állithatsz össze kozmetikai dolgokból fürdősó,fürdő bomba,arcmaszk ilyesmik. Apukának a kedvenc itala.
ápr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%

7!


A vilagon semmi nem KELL a kórházba, mivel ott ellátják a gyereket. Plusz amúgy se kell semmi, ezek mind max ajanlottak. Ezen, kívül ha a sogornonek fel tudja írni az orvos, akkor bizony a kerdezonek is. Anno az én táj számom is elég volt ahhoz, hogy a gyereknek fel legyen írva a fürdető meg a többi.

ápr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!