Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rövidült méhnyak, pici pocakla...

Rövidült méhnyak, pici pocaklakó farfekvéssel, nem mellesleg behelyezkedve 34 hetesen. Kihúzható még néhány hét?

Figyelt kérdés

Kedves Mamik,


néhány kellemetlenebb tünet után az utolsó előtti ellenőrzés során az orvosom méhnyakrövidülést állapított meg. Gyógyszerek duplázva, szigorú fekvésre ítélve.. Másnap éjjel menstruációs görcsök jelentkeztek, leginkább a baba aktivitására, ami 1 órán át tartott intenzíven, egyszerre érzékelve a mozgását az egész hasamban (nem pedig csak egy két bizonyos területen, mint eddig). Némi séta után engedett, majd nem sokra rá vizes szerű folyást észleltem, újra görcsökkel. Egyből sürgősségi, ahol vizsgálat után tesztet csináltak magzatvízszivárgás gyanúja alapján, ami negatív lett, erős folyás diagnózissal. Éjjelre bent tartottak megfigyelésen, reggel vérvizsgálattal kezdték, az eredmény alapján minden rendben, így haza engedtek. Az elkövetkezendő napokban estefelé 6-8 között a mentruációs görcsök ismét jelentkeztek, éjjel pedig ismét a baba tornázása okozott fájdalmat. Pénteki ellenőrzés alkalmával a doki ismét nem a legjobb hírekkel szolgált, ugyanis a baba lecsúszott, készülődésben van és még mindig farfekvésben. Tegnap egész napos “fájások” néha enyhülve, néha erősödve, amihez este már szúrászerű érzés is társult, a pici lábacska pedig már egész lent, lágyék alatt rugdosott. Csütörtökön megbeszélésem van egy másik dokival, aki a császárt csinálná. Az orvosom szerint 10 napot minimum lehúzunk még, ugyanis a méhszáj teljesen zárt, bár tegnap úgy éreztem kiesik belőlem a kislányom.

További probléma, 33 hetesen volt 1800 gramm 32 centivel, nagyon picike, ami miatt aggódok. Az én szempontomból megfelelő, mivel elég vékony vagyok, bár a medencém úgy áll egyelőre, hogy bírná a természetes szülést is, de a jelenlegi fekvése miatt mégis császárra van szükség.

Másfél hónapja bacikkal, illetve gombásodással küszködök, amit a hormonok okoznak. Folyamatos kúpos kezelés alatt vagyok, amitől jobb is, addig amíg használom, de ahogy leállok néhány napra rá újra kezdődnek a tünetek.

Mamik, volt valaki hasonló cipőben? Meddig húzható ez így? Valami tanács?


Egy aggódó 34 hkm



ápr. 7. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire rövidült?
ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
34 hetnel es 1800 grammnal miert aggodsz? Nem.lesz gond, max kesobb mehettek haza. 30.het felett azt mondtak Pecsen a klinikan embert faragnak mindenkibol, csak legyen meg a 30.het es az 1 kg. :) nyugi, ugy csinalsz mint aki 24.hetes. nekem ott szallt el a nyakdugom ,nyitott mehnyak es nyiltam ki. Aztan vegigfekudtem a 40.hetig. :)
ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves Első,


azt hiszem 2800, bár nem teljesen emlékszem a számra, papíron pedig nem kaptam el, csak a rendszerbe vezette be, viszont azt mondta, épp határérték

ápr. 7. 20:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggodj meg birni fogod, ez mar nagyon jo hogy a 34. Heten vagy 😊😊😊😊
ápr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34 hetesen miért aggódsz ennyire?!
ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves Kettes és Négyes,


azért aggódom, mert a doktornőm azt mondta, hogy a méretei alapján most egy 31-32 hetes babának felel meg. Többek között azt is említette, hogy 2,5 kg a normális érték, amivel egy baba születhet, de már az is jó, ha 2-2 felett lesz. Így szerinte is jó lenne 2 hetet még kihúzni. Persze az értékek átlagolások, és tudni való, ha valami eltér az átlagtól, akkor az már nem számít jónak, az életben is ez így van, ezzel egyezem. Első babám, több komplikáció is fel lépett már a terhességem elejétől kezdve, így nyilván érzékenyebb vagyok, amivel nem gondolom, hogy probléma lenne, ugyanis a gyerekemről van szó, és ahogy minden más anya, én is a legjobbat szeretném a gyerekemnek.

Persze a természet törvényeivel nem lehet szembe menni, és minden úgy alakul és történik, ahogy alakulnia és történnie kell, ami tény, de attól viszont, a helyzetre megjelenő érzést, nem lehet teljesen kizárni.

Ééés ahogy fentebb írtam, más Mamik tapasztalatára is kíváncsi voltam, akik hasonló helyzetben voltak, szimpla érdeklődésből, informatív jelleggel. :)

Ezen kívül Kettes, örülök, hogy végül jól alakult minden és sikerült végig vinned a 40.hétig!

ápr. 8. 00:26
 7/10 A kérdező kommentje:

Elnézést, Kettes és Ötös kommentelőnek szólt az előbbi.


Négyes, neked pedig köszönöm a bíztatást! Sokat jelent!😊

ápr. 8. 00:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

Egy kedves ismerősöm annyiban volt hasonló helyzetben, hogy 33 hetesen elkezdett nyilni a mèhszáj, figyeltèk őket, végül úgy döntöttek be kell feküdni a kórházba, megpróbálják még bent tartani. 12 óra múlva megszületett a baba, nagyon jönni akart. 34 hetesen, 40 cm, súlya a 2 kg-t sem érte el. Koraszülött osztályra nem került, 2 nap múlva ügyesen szopizott, összesen 1 hetet voltak kórházban. Fel a fejjel, Nálad sem lehet már nagy gond! ☺️

ápr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azota? :)
ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem 21. héttől 31 mm…
ápr. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!