Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány éves kor a legfiatalabb...

Hány éves kor a legfiatalabb és mennyi a legidősebb amikor egy nő végig tud vinni egy terhességet?

Figyelt kérdés

ápr. 8. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez egyéni adottságoktól függ. Nagymamám 16-17 évesen képes volt megszulni az apukámat, egészségesek maradtak mindketten. Ismerek olyan nőt is, aki 41-42 évesen szült egészséges gyereket. De tuti, hogy nem minden lány/nő tud végigvinni 16 évesen egy terhességet és szulest, és 42 évesen sem alkalmas erre mindenki. :)
ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha igaz, akkor ő volt a legfiatalabb.

[link]

ápr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Ők pedig a legidősebbek.

[link]

ápr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Ő pedig a legidősebb természetes úton fogant gyerek anyja.

[link]

ápr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Elvileg ha van peteérés, végig is tudja vinni, az más kérdés, hogy meg tudja-e szülni. Egy 12-13 éves gyereknek még nem olyan széles a csípője, nem biztos, hogy ki tudja nyomni. Bár elvileg terhesség közben alakul, de általában az ilyen gyerekeknél nem szokták megkockáztatni, hanem inkább megcsászározzák.

Idős korban ugyanez, ha van peteérés, és megfogan, elvileg ki is tudja hordani.

ápr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Nézd meg a Guinnes-rekordokban. A világ legfiatalabban szült lánya 5 éves volt. Szóval extrém esetben, ahol a nagyon korai peteérés pedofil által elkövetett szexuális abúzussal párosul, ott ilyenek is történnek.
ápr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Régen volt egy 11 éves kislány ő itt magyarba szült. A 40+ Facebook csoportba van egy pár 45+ os kismama
ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én csak gyakorlaton voltam anno szülészeten. Ott kérdeztük az orvost hogy ki volt a legfiatalabb és legidősebb aki nála szült. Mondta hogy a legfiatalabb egy 12 éves kislány volt (megbírta szülni a gyereket), a legidősebb pedig egy 52 éves hölgy, akik több mint 25 év próbálkozás után 50 évesen ráhagyták a párjával hogy nekik már nem lesz, és akkor esett teherbe. Persze mondta az orvos hogy mondta az anyuka hogy sajnos tudja hogy felelőtlenség, és van megjelölt gyám is, ha netán velük történne valami akkor ne maradjon a gyermek egyedül. Amúgy eü sulit végeztem, annó úgy tanították hogy a legalkalmasabb a 17-34éves kor közötti intervallum a gyermekszülésre. Hogy azóta ez hogy van, azt nem tudom. :)

(Itt poénosan megjegyezte az óraadó hogy ez csak a nőkre vonatkozik, a férfiaknál addig van alkalom, ameddig feláll a........)

ápr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
20-30 éves kor között a legideálisabb. Én 24 vagyok. Júniusban szülöm az elsőt. Borzalmasan megvisel. Régebben nagyon fájdalmas volt a menstruációm is. Még egy ilyen terhességet 30 év felett már nem tudnék végig vinni. Érzem magamon, hogy így is nehéz. A szülés lesz majd egy külön kategória. Félek is tőle. Szerettem volna saját gyereket de ha tudom, hogy ez ennyire kikészíti a testemet akkor 2x meggondolom.
ápr. 10. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
A legfiatalabb akit ismertem egy osztálytársam volt aki 20 éves volt amikor szült, a legidősebb meg anyukám, ő 49 volt pár évvel ezelőtt mikor szült
ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!