Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes kismamának illik vagy...

8 hetes kismamának illik vagy nem illik vinni valamit gratulálni?

Figyelt kérdés

Bocsánat az ide nem illő kérdésemért, csak ma megyünk barátnőmhöz. Még csak 8 hetes várandós. Én már találkoztam vele, de ma 4esben leszünk férje is meg az én férjem is.

Én úgy tudom 12 hetes korig nem illik semmit vinni, meg gratulálni is hallkan szokás csak.

Kérlek javítsatok ki nem akarunk bunkónak tűnni egyik esetben sem.

Esetleg 100%os gyümölcslé vagy ilyesmit illene vinnünk?


2023. febr. 18. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
99%
Nem kell semmit sem vinni. A legidegesítőbb volt számomra mikor mindenki "csak halkan gratulált". Majd ha lesz babaváró buli, arra vigyél, egyébként csak születéskor.
2023. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Rendben, nagyon köszönöm a választ!

Nekünk még nincs babánk, és nekik is az első, így nem tudtam hogy illik ilyenkor.

2023. febr. 18. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell semmi. Vigyél azt amit máskor is szoktatok, ha találkoztok. Ha nem szoktatok akkor semmit.
2023. febr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Nos, bármilyen idegesítő is halkan gratulálni, aki nyolc hetes, az tisztában van vele, hogy ebből nem biztos, hogy lesz baba. Ugyanezért viszont nem szükséges tudatosítani benne. Viszont nem szükséges babacuccokat ajándékozni sem.

Vigyél sütit, vagy amit egyébként vinnél. Én nem beszélgetnék a babáról még, lesz erre idő bőven. Kétszer voltam terhes, nem sértődtem volna meg, ha valaki nem gratulál és kérdezget, hiszen kb. még nincs is miről.

2023. febr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
8 hetesen ne vigyél még semmit.
2023. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

8 hetesen ne vigyél semmit, amit amúgy ne vinnél, ha nem lenne terhes.


Gratuláció..:


“Olyan jó, hogy sikerült”vagy “Mekkora öröm, hogy gyarapodik a család, hogy vagy?”

Max beszélni róla, ha van kedved a témàhoz.

De ennyi.

2023. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha elmondta a 12. het előtt, akkor nyugodtan lehet gratulálni is.
2023. febr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

8 hetesen még korai, azért a 12.hetet megszokták várni. Nekem is csak halkan gratuláltak előtte,az az 1-2 barát aki már korábban tudta.

Első baba ajándékot is 25-26 hét körül kaptam (ismerőstől).

2023. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%
Eleve miért kell az ilyenhez gratulálni? Szaporodni egy giliszta is tud, majd akkor gratulálj neki, ha érett felnőttet nevel belőle, aki társadalomnak hasznos tagja, és nem a csőcselékhez adott hozzá plusz egy főt, csak hogy hozzájáruljon a túlnépesedéshez.
2023. febr. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell vinni semmit. Nyilván vendégségbe alapból nem illik üres kézzel menni, nyugodtan vigyetek gyümölcslevet vagy amit alapból vinnétek. De semmi terhességhez kapcsolódó nem kell.
2023. febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!