Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Későn észrevett GDM. Lehet...

Későn észrevett GDM. Lehet baja lesz a babának? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

24.hét elején volt terhelésem, akkor az éhgyomri 5,9 lett, a 120 perces 6,8. Háziorvos, védőnő, nőgyógyász mind azt mondták ez teljesen jó, a leleten se volt csillag, így őszintén nem igazán foglalkoztam én se vele. Nincs a családban cukorbeteg, túlsúlyom sincs, szóval nem is gondoltam rá, hogy ebből gond lehet. Aztán olyan 29.hét körül elkezdtem furán rosszul lenni, főleg étkezések után. Szédültem, fájt a fejem, gyengeség, hányinger stb. Kaptam vérszegénységre gyógyszert, de nem lettem jobban. 2 hete voltam a 32 hetes uh-on, és kiderült, hogy nagyobb a baba, mint kellene. 1800gramm helyett 2300g, és minden mérete nagyobb. A méhlepény is 1.fokban érett, ami a doki szerint korai, így elküdlött újabb terhelésre. Sajnos ez már rossz lett, éhgyomri 5,6, 120 perces 9,1. Ma kellett mennem diabetológiára, ahol teljesen kiakadt a doki, hogy már az első terhelés se volt jó, mert magas volt az éhgyomri érték, és rég tartanom kellene a diétát. Nagyon mérges vagyok magamra, hogy akkor nem jártam jobban utána. Ma nagyon rám ijesztett a doki, hogy hiába tartom most már a diétát vagy kapok inzulint a baj már megtörtént, mert nagy a baba, azaz károsodott. Szerinte lehet akár 7kg is mire szülök, mindenképp ajánlotta, hogy indítás legyen a 38.héten.

Járt már így más is? Tudnátok tapasztalatokat írni? Ismerőstől olyat hallottam, hogy covid alatt egyáltalán nem terhelték, sajnos ott lett is baja a babának, behipózott szülés után :( Szerintetek, ha mostantól 100%ban tartom a diétát lehet javulás a dologban?


ápr. 11. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
A 2. babánál a 24. héten nekem is jó volt az eredmény, de mivel az elsővel gdm-es lettem (épphogy átmentem a határon) elküldött az orvos cukorprofilra a 36. héten, ott az egyik érték 8.2 lett, onnan diétát írtak elő meg napi 3x1 egység inzulint és a kiírt napon indítottak. Nekem is azt mondták, hogy nagyobb a baba így vagy nagy lesz vagy előbb születik, egyik sem jött be. A diétát egyikkel sem tudtam tartani, semmi bajuk nincs
ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nyugi, azért nem valószínű, hogy 7 kg lesz. Ez csak a legrosszabb eshetőség. Kicsit túlzott az orvos. Mostantól diétázol, mérsz, inzulint adnak ha kell, és a legvalószínűbb forgatókönyv, hogy minden rendben lesz.
ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekem később vették észre, már a 18-20 héttől rosszul voltam, 20. héten el is ájultam, de mivel vékony voltam, stb nem csináltak terhelést hiába könyörögtem, csak 24. Hétben. Éhomi is 6 fölött volt, 7.9 a terhelt. Betartották a diétát nagyon, 160 g osat, de 9 és lett a cukrot pár hét alatt, a reggelizős);ezért inzulinra rakták. A baba ici pici volt, még 2,5 kg sem, és 36.héten elindult, nődokim szerint éhezett. Ki tudja, de a lényeg, hogy makk rgészséges kistini ma már, S mindig is az egészség mintaszobra volt. Ne félj, kövesd az orvos utasításait, de a doki stresszelésének ne engedj, mert fel fog menni tőle a cukros!!! Komolyan! Ügyes legyél!
ápr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Igenis tartsd a diétát és ajánlom a terhességi cukorbetegség facebook csoportot.
ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Köszi, de nem vagyok fent facebookon.
ápr. 11. 15:49
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Nézd, nyilván komolyan kell venni, DE:

- ha a terhelt cukrod 9, akkor normál, nem diétás étkezés mellett nem valószínű, hogy voltak magas cukraid, mert a 75 gr hipergyorsan felszívódó szénhidrát, ráadásul reggel az sokkal jobban emel, mint egy normál étkezés

- egészen biztosan nem ettől voltál rosszul, inkább az inzulinszinted lehetett a szokottnál magasabb, de az nem árt a babának

- a súlya akkor fog kiderülni, amikor megszületik

- a GDM az semmi a valódi cukorbetegséghez képest és a cukorbeteg kismamáknak is egészséges babákat szülnek, annak ellenére, hogy náluk biztosan előfordulnak 8-9-es vércukor értékek

ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Első gyerekemnél olyan későn derült ki, hogy valószínűleg gdm-es voltam vele, hogy már terhes voltam a másodikkal, amikor az előzményeket látva megállapította az orvos, hogy valószínűleg az voltam. A második gyerekemmel végig szigorúan diétáztam. Neki nincs baja.

Az elsőnek meg igen. A kezeletlen cukor neurológiai problémákat okozhat. Idegrendszeri éretlenség, megkésett fejlődés, de még az adhd-val és az autizmussal is összefüggésbe hozzák. Hogy igaz vagy sem, hogy attól lett baja, hogy 6,7-es terhelt cukor mögött gdm volt, azt nem tudhatjuk, de már nem is érdekes. Fejlesztjük ezerrel.

ápr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Akkor menj fel fqcebookra. Nekem sokat segítettbcsak q mappájuk is,többet segítettek az ott lévő adatok,receptek,praktikák,tanácsok mint a hülye diabetológus.
ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!