Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az Elevittől tényleg nagyobb...

Az Elevittől tényleg nagyobb lehet a baba? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

26 hetes vagyok, eddig mindenki azt tanácsolta, hogy szedjem. A minap beszéltem egy szülésznővel, aki arra, hogy 8-9 kg-t híztam eddig, azt mondta, hogy ez sok és hagyjam abba a vitamin szedését, max. egy héten egy szemet vegyek be. Volt, aki szedte a vitamint rendesen, és mégsem lett nagyobb a babája? Tényleg összefügg?

Az is igaz, hogy úgy híztam eddig, hogy nem látszik rajtam, csak a hasam nagyobb.


2010. okt. 29. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Több ilyen kérdés is volt itt már, azokból is mazsolázhatsz. Megállapítottuk már ,hogy nem lesz tőle nagyobb a baba. A lányomat túlhordtam, Elevitet szedtem végig és 2880 grammal született. A fiamnál nem szedtem semmilyen vitamint, 38 hetesen toxikózis miatt indították a szülést és 3300 grammos lett. Akkor, hogy is van ez?
2010. okt. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Szia.27 hetes km vagyok és én is szedem az Elevitet első perctől kezdve.Eddig 7kg híztam.Nekem is mondták,hogy vigyázzak az Elevittel mert sokat fogok hízni tőle.Azt halottam már én is,hogy nagy babák születnek aki szedi végig.Ezért is mikor legutóbb voltam a dokimnál megkérdeztem tőle,hogy szedjem e még és azt mondta,hogy majd szoptatás után haggyam abba.Szerintem nincs összefüggésben.A baba nagysága genetikai adottság.Boldog babavárást:)
2010. okt. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én már a teherbeesés előtt is szedtem, most vagyunk 18 hetesek és eddig egy kilót sem híztam, a baba pedig a szépen fejlődik. :)

Nekem a Femibion-ról mondták ezt, hogy óriás babák vannak tőle...

2010. okt. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az én dokim azt mondta, kb. 60%-ban lesznek tőle nagyok a babák.

30 éve dolgozik, és szerinte a magzatvédő vitaminok felfújják a babákat, de persze nem mindegyiket. Ezért mondta a 60%-ot.

2010. okt. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

fölösleges a szedése végig,mivel ugye a nyitott gerincet és down kórt jobban meszűri. a reklámba is ezt mondják. ha nyaki redő jó a 12.heti uh akkor már minek szedni. nekem a dokim azt mondta hogy ne szedjem végig.szedjem az elején 12-14 hétig és az utolsó 2-3 hétbe.

na én hébe hóba szedtem az elején és már rég nem szedem.Minek régen nem voltak ilyen bogyók és még is egészséges gyerekek születtek.

2010. okt. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!Én végig szedtem az Elevitet és teljesen átlagos súllyal (3150g) született a kisfiam.Bár lehet ő a 40%ba esett bele.


5hós kisfiú anyukája

2010. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

utólsó vagyok. elméletileg azért sok a 9kg mert a terheség végéig a megengedett a 10kg. ha hízol nem most fogod észre venni magadon hanem mikor majd meg szülsz és a pocak vissza húzódik és a kilók pedik ott maradnak.

én sokat híztam,de le tojom majd le megy. 16kg tartok és 33 hetes vagyok és rajtam sem látszik,mert nagy a hasam pedig ott van az a sok kiló plussz

2010. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én végig szedtem.Egyáltalán nem lett nagy a baba:3070 gramm.A dokim (aki az orvostudományok kandidátusa, onkológos stb.) természetesnek tartotta, hogy végig szedjem .Nálam sem volt kérdés.

Az én súlyomat sem változtatta meg.Szülés után két nappal 2,5 kiló plusz volt rajtam.Semmi diétát nem tartottam!(Átlagos a súlyú vagyok/voltam.)

Most megint babát várok.Végig fogom szedni.

2010. okt. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tényleg elég érdekes ez az egész, úgysem tudjuk meg, hogy hat-e a baba súlyára vagy sem, mert még a szakemberek véleménye is megoszlik. Eldöntöttem, hogy szünetet fogok tartani, és egy héten 1, max. 2 szemet veszek majd be. Úgyis rengeteg gyümölcsöt, zöldséget eszem.

Most mértem meg magam, napok óta nem tettem, és visszament a súlyom, tehát most plusz 7 kg-nál tartok. Lehet, hogy sok, de én nem gondolom, hogy annyira durva lenne:) Ráadásul, szoktam rendesen sózni a kaját, így lehet, sok a víz is a szervezetemben, ezért a sok kg.

2010. okt. 29. 13:32
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia!1 kislányomnál Elevitet szedtem végig 3000g és 50cm született a 41.héten.2.kislányommal Femibiont szedtem végig 2700g és 49cm született a 40.héten.Vitamintól nem hízik meg se a baba se a kismama.:)
2010. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!