Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez még semmit nem jelent? Azt...

Ez még semmit nem jelent? Azt hallottam,100-as értékek már szülés alatt vannak. Ez igaz? Lehet, hogy hamarosan szülök, hiába a gyógyszerek?

Figyelt kérdés

36+6 hetesek vagyunk és az orvosom tovább szedeti velem a magnéziumot és a görcsoldót is legalább a 37. hét közepéig. Gondolom nem véletlenül teszi, ha az első NST-n 40-es körüli és 70-es körüli összehúzódást is mutatott a gép. ha elhagynám a gyógyszereket, napokon belül szülnék ilyen paraméterekkel? vagy ez semmit nem jelent? nem mintha máris szülni szeretnék :-D csak kíváncsi lennék, meddig húzhatjuk így, mert jó ez a 2 in 1 állapot. :-)

Esetleg arra is van esély, hogy hiába szedem tovább a bogyókat, akkor is elindul kifelé a baba? :-O

Az említett - NST által kimutatott - összehúzódásokból szinte semmit nem éreztem, na jó, mondjuk a 70-esnél kemény volt a pocim, de volt már többször is sokkal durvább, tényleg fájdalmas összehúzódás - elvétve, nem ismétlődve. Külső méhszáj egy ujjnyira nyitva az ötödik hónaptól.


2010. okt. 29. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Huh... Igen, 100-nál szülés. Sajnos attól ,hogy szeded a gyógyszereket, ha a baba ki akar jönni, úgyis leindul. Drukkolok, hogy maradjon még egy kicsit bent. Ott úgyis jobb idő van. ,-)
2010. okt. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :-)

Elég sokat keményedik ma a hasam, de csak kétszer fájt igazán jobban. meg egy-két napja elég sokat megyek -naponta többször - nagywc-re is és hát hogy is fogalmazzak, a székrekedést mintha elfújták volna...

Amúgy nem érzek semmi különöset, de ezek szerint jobb akkor, ha lélekben mindenre felkészülünk és legfeljebb még bent marad egy-két hetet mégis. :-)

2010. okt. 29. 17:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a 36. héten 120-as értékem volt, hozzáteszem alig éreztem, és amúgy vajúdáskor sem éreztem az ilyen méhösszehúzódást addig amíg nem társult mellé fájás! Amikor már vajúdáskor fájásom is volt, akkor már a 70-es. 80-as értéknél is nagyon fájt.

De vissza a témához: én is kaptam magnéziumot a 37. hétig, utána sem enyhültek igazából a méhösszehúzódások, ennek ellenére 40 hét 3 napra szültem...úgyhogy nem lehet tudni, a méhösszehúzódásoktól akár még hetekig bent maradhat a kicsi...

2010. okt. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyébként csalóka eredményeket tud mutatni a fájásmérő. Én többször szültem és tudom milyen a 80-as és a 120-as fájás. Volt hogy mutatott a gép olyan fájásokat és semmit nem éreztem (valószinű a baba mozgása nyomta meg a mérőt) és volt hogy olyan erős volt hogy tudtam hogy legalább 80-as és a gép csak 20-at mutatott.

Te éreztél is erős fájást? Mert a 70-es elég erős, bár még kibirható.

2010. okt. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Éreztem, igen, többször is, de véletlenül sem a vizsgálat alatt. Szoktak lenni elég észrevehetőnek mondható jóslóim egyszer-egyszer elvétve. Van, hogy két napig semmi, meg van, hogy naponta 2-3-szor. Kibírható, nem vészes, de egyértelműen jóslónak gondolom, mert nem csak kemény olyankor, hanem fáj is alul.
2010. okt. 30. 19:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha vizsgálat alatt nem érezted akkor valószinű a baba mozgása dobhatta meg neked is. Jósló pedig ilyenkor normális már, nekem is voltak, lehet hogy megszülsz hamarosan de az is lehet hogy időre. Mindenesetre minden jót könnyű szülést, ird meg ha túl vagy rajta! :-)
2010. okt. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

2010. november 5-én, 37+6 hetesen megszületett a kisfiunk.

2490 grammmal és 48 centivel. most nagyon kínlódunk a szoptatással, nagyon aluszékony és én is nagyon bénázok. 2370 grammal engedtek haza minket a kórházból. a helyzetet most egyre rosszabbnak látom, de nem adom fel. csak nagyon nehéz és sokat sírok emiatt. meg amiatt is, hogy szörnyen hiányzik a pocakom :-((( de persze a babának nagyon örülünk, gyönyörűszép :-) remélem, hamarosan összeszokunk szépen, az életemet is odaadnám érte :-)

2010. nov. 11. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!