Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a 12 hetes vizsgálat...

Ha a 12 hetes vizsgálat echogen beleket mutat, van szükség további vizsgálatra vagy magától elmúlik?

Figyelt kérdés
2009. jan. 8. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Volt már ilyen kérdés nekem fogalmam sincs mit jelent csak bemásolom onnan amit akkor válaszoltak:

" Átmeneti állapotok


A legtöbb átmeneti állapot a magzati testben a nyirokrendszer, a húgyutak, a központi idegrendszer kórosan felszaporodott vagy eloszlott folyadékának következménye. Ezek a folyadékgyülemek olykor kimutathatók a korai vizsgálatkor, de késõbb részben vagy teljesen felszívódhatnak. Jóllehet ezek az elváltozások nem feltétlenül jelentenek durva magzati abnormalitast, de jelenlétük utalhat chromosoma-rendellenességre vagy más szervben kifejlõdõ anomaliára (nyaki redõ megvastagodása, cysticus hygroma, pericardialis és pleuralis folyadékgyülem, plexus chorioideus cysta, echogen belek stb.).


Ebből adódóan a terhességed további fokozott figyelmet igényel, hogy ezek a bél-gyomorfolyadékok felszívódnak-e..

Egyenlőre ne aggódj, demindenképp kérdezd meg az orvosod, hogy küld - e külön genetikai vizsgálatra ez miatt, mert indokolt lehet."

2009. jan. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! Azért írtam, mert azt reméltem, hogy hátha van valakinek személyes tapasztalata is a témában.
2009. jan. 8. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, sztem ne agonizálj ezen. Amint látod ez átmeneti állapot szóval nagy valószinűséggel elmúlik és nem jelent semmit.
2009. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!