Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » NST vizsgálatnál mik a jó...

NST vizsgálatnál mik a jó értékek? Mi az az abgár érték? Áll ráírnak a papírra : 9-10, nekem ilyen nincs rajta.

Figyelt kérdés

Ma voltam az első vizsgálaton , és ha jól tudom a felső részen van a szívhang ami nekem: 130-150 között mozgott, és mikor voltak magzati mozgások akkor volt hogy 170 ig is felment. másiknál 10-30 között voltak az értékek, és a vége felé megugrott 40-60 közé többször is.

A doki nem mondott semmit. Mit gondoltok?

36+4 napos km


2010. nov. 11. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

APGAR de az majd a szülés után lesz nincs köze az nst-hez.


mit gondolok? azt hogy a doki tisztje megitélni hogy jó-e az érték nem egy laikusnak mint nekem.

2010. nov. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nincs a papírodon APGar-érték :) Ezt a baba kapja, miután megszületett. Születése után 1, majd 5 perccel megfigyelik 5 élettani jellemzőjét és aszerint kap pontot. Maximum 10 pontot kaphat 1-1 vizsgálat során, ebből adódik majd a végén egy tört szám. 8-astól felfelé jó, alatta valami problémát jelezhet. [link]

Az NST-ről itt olvashatsz: [link]

2010. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

kedves első válaszoló, ha nem akarsz válaszolni akkor ne írj!!!! Az APGAR(ahogy te írtad) csak itt olvastam amikor az NST-re kerestem rá, és gondoltam megkérdezem , mert nem tudtam mit jelent.

Köszönöm a válaszokat

2010. nov. 11. 12:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenki igy irja mert igy kell.


Nem tudom mi a bajod a válaszommal.

2010. nov. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az NSTnél az a lényeg, hogy a baba szívhangja (felső grafikon) 120 és 160 között mozogjon és az a jó, ha minél inkább kileng. Ha nagyon szűk értékek között mozog, akkor alszik a picid.

Az Apgar-ról pedig leírtak mindent:)

2010. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
A babád szívhangja jó, akkor gyorsul be, mikor mocorog, ez a tökéletes. A második érték, a 10-20, ami felmegy 40-60-ra, mutatja, hogy mérés közben a méhed időnként összehúzódik, úgymond fájástevékenységet mutat (ezt neked nem feltétlenül fáj, majd ha felmegy 100% közelébe). De az is normális, ha vannak ilyen összehúzódásaid, nem kell aggódnod.
2010. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A baba szívfrekvenciája így jó, 140 körül van nyugalmi állapotában.

A másik a méhösszehúzódást jelenti. Nekem is nagyon szép görbém lett első alkalommal, 40-60-ig ment fel, szabájos időközönként, és erre a szülésznő legyintve azt mondta, ez nem jóslófájás.

A következő alkalmakkor midnig erősebbek voltak a haskeményedéseim, a 39. hetin már 100 %-ra is felment, de én fájást nem éreztem egyáltalán.


Könnyű, gyors szülést Neked!

A 4. nst után, indítottan szültem.

2010. nov. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2010. nov. 11. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!