Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen abortuszt csinálnak...

Milyen abortuszt csinálnak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem h itt Magyarországon melyik az elterjettebb abortusz?Mikor "kikaparják" a magzatot vagy amikor vákummal kiszívják?És a fiataloknál/tiniknél melyiket csinálják?
2009. jan. 10. 18:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
93 óta nem csinálnak kaparásost csak vákuumost. Egyébként már a sokadik abortuszos kérdést teszed fel. Hányadik hétben vagy és miért akarod elvetetni?
2009. jan. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azért mert még fiatal vagyok, és most az iskolával szeretnék még törődni.
2009. jan. 10. 18:19
 3/16 A kérdező kommentje:
Jah és ez a 3. hetem...
2009. jan. 10. 18:19
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

hmm...bővebb felvilágosítást találhatsz a youtube-on, ha beírod, hogy Silent scream, ott bemutatnak egy abortuszt


ugye tudod, hogy az abortusz után max. 25 %-os esélyed van, hogy valaha teherbe ess? és hogy mellékhatásként akár teljesen meddő is lehetsz?


sztem nézd meg a Silent scream-et.

2009. jan. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Hm..ez aztán a válasz.Nem akarlak bántani, te magadnak így is elég nagy bajt okoztál.De azért jól gondold meg..
2009. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Az előző válaszadó nyilván abortuszellenes. Tiszteletben tartom a véleményét, de tisztázzunk pár dologot:


1. Az abortuszl NEM csökkenti 25%-ra egy új terhesség esélyét. A régi kaparásos módszer csökkentette 30%-AL (tehát nem 30%-ra, hanem 30%-AL!) a következő terhesség esélyét. Forrás: [link]


2. A silent scream egy propaganda film. Úgy állítja be az abortuszt, hogy erősen negatív érzéseket váltson ki. Az abortusz nem jó dolog, de a film még durvábbra festi


3. Az abortusz létjogosultságáról ill. gyilkosság-nem gyilkosság mivoltáról lehet vitatkozni. Most legális és a kérdezőnek nyilván oka van rá, hogy ezt akarja tenni.


4. Személyes (hangsúlyozom személyes) véleményem: Ha nagyon fiatal vagy és nincsenek meg a feltételeid, akkor jól teszed ha elveteted. Inkább így, minthogy egy boldogtalan élete legyen egy csonka családban.

2009. jan. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Csonka családban nőttem fel, de én nagyon boldog vagyok.

És igen, abortuszellenes vagyok, nem véletlenül, hisz elég szakorvost ismerek, hogy tudjam az igazi következményeket. (A lelki hatásokra most nem is szeretnék kitérni.)

A wikipédia egy szabad forrás, mindenki azt ír bele, amit akar, a nagy része mindnek marhaság,és fals statisztikai adatokra épül.

A Silent scream egy propaganda film, de pont a döntés súlyából adódóan nem árt, max használhat, ha megnézi. Hogy tudja, hogy mit kockáztat... Mint érző ember, és mint nő kötelességemnek érzem, hogy legalább megpróbáljam lebeszélni. Ha nem megy, hát tegye, nem fogok beleszólni az életébe.

2009. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Tiszteletben tartom a véleményedet és korrektnek tartom a hozzászólásodat.
2009. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
A nő rendelkezik a testével, ezzel tökéletesen egyetértek.A választás szabadsága mindenkinek jár.Nem is érdemes ezen vitatkozni.Nem látunk bele a másik életébe.Inkább a feldolgozásában és a ,,túlélésében" kéne segítséget kapnia, ha már így döntött.Ez nem egy olyan hm..,,tett", amit egy fiatal lány egyedül képes lesz feldolgozni.Szerintem....
2009. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
90%

sztem mindenki maga dönt elveteti e vagy sem.a kérdés sem erről szólt.ne itélkezzünk mások felett.semmi jogunk beleszólni más életében .

és az abortusz nem 25%-ra csökkenti az esélyeidet.

de le is lehet pontozni nyugodtan.

2009. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!