Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen abortuszt csinálnak...

Milyen abortuszt csinálnak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem h itt Magyarországon melyik az elterjettebb abortusz?Mikor "kikaparják" a magzatot vagy amikor vákummal kiszívják?És a fiataloknál/tiniknél melyiket csinálják?
2009. jan. 10. 18:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

figyeljetek, szerintem szegény lány nem azért kért segítséget hogy a különböző nézeteiteken való vitatkozást olvassa.

keress rá a neten mert sok mindent találhatsz róla, de jobb ha felkeresel egy dokit és tőle kérdezd meg.

[link]

2009. jan. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, még mindig csinálnak kaparásos abortuszt. Néhány hónappal ezelőtt volt 1 műhiba per a szomszéd városban lévő kórház egyik nőgyógyásza ellen. Kicsit tovább kapart, mint kellett volna, és már a nő hasi szerveit kaparászta... A nő belehalt a fertőzésbe és a vérveszteségbe...

Az pedig valóban igaz, hogy egy még nem szült nőnél megfontolandó az abortusz, mert utána jelentősen csökken a teherbe esés valószínűsége, sőt egyes esetekben akár meddőséghez is vezethet.

Azt tudom, ha én 23 éves fejjel, diplomás munkanélküliként teherbe esnék, gondolkozás nélkül elvetetném, bármilyen következményei is legyenek a jövőbeni fogamzóképességemre. Ebben a gazdasági helyzetben eszemben sincs gyereket szülni, még vagy 15 évig. Arról nem is beszélve, hogy egyedül meg pláne nincs kedvem gyereket nevelni.

Amúgy hány éves vagy?

2009. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
18 vagyok és most az érettségire pályázok hogy utána tudjak menni továbbtanulni!
2009. jan. 10. 20:04
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A vákuumos eljárás végén is használnak kanalat az olyan részek kikaparására, amit nem sikerült kiszívni, de ez nem a klasszikus módszer, amikor egy kanállal szaggatták ki az embriót, tehát igazad is van és nincs is. Van kaparás, de tisztán kaparás már nincs. Egyszerűen nincs semmi előnye a vákuumoshoz képest.


Elég sok infó van fent a neten, érdemes utánnaolvasni.


Egyébként ami a lelki terhet illeti, több olyan nőve volt dolgom aki a múltban átélte már a bevatkozást. Nagyon egyénfüggő, hogy kit mennyire visel meg. Volt akinek már több is volt és ha nem is tartotta kellemesnek, de nem csinált belőle problémát. Volt akit iszonyatosan megviselt. Az átlag a kettő között volt, általában megviselt mindenkit, de azért túl volt rajta.


Én férfi vagyok, nem tudom átérezni milyen érzés lehet, nem is próbálom, de a véleményeket első kézből szereztem. A mostani barátnőmnek is volt abortusza. Őt nem viselte meg különösebben, pedig nem egy tuskó. Egyszerűen abban az életelyzetben egyértelmű volt a döntés.

2009. jan. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
49%

Nézd...Neked kell meghoznod a döntést. Szerintem elég fiatal vagy még, szeretnél továbbtanulni. Ezek szerint vannak terveid a jövőre nézve, amibe most igen nehezen fér bele egy gyerek... Mindenesetre ha biztos anyagi háttérrel rendelkezel (eltartanak majd a gyerekkel együtt, akár életed végéig is, mert végzettség híján elég nehéz bármikor is elhelyezkedni) és van aki, lelkileg is támogat, akkor érdemes elgondolkozni rajta, hogy megtartsd...


Több dolgot kell mérlegelned:

- El tudod tartani a gyermeked és magad?

- Melletted marad az apuka vagy szépen lelécel, ha még nem tette volna meg?

- Képes vagy ellátni / felnevelni a bébit?

- Tudsz kire támaszkodni? (a párod, a családod)

- Vállalod a kockázatot, hogy esetleg soha többet nem lehet gyereked?

- stb.


Én még mindig azt mondom, inkább az abortusz. Persze nem ismerem a körülményeidet... Kérd ki a szüleid tanácsát és beszéld meg az apukával is. Mérlegeljetek és hozz döntést, majd készülj fel a következményekre.

2009. jan. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 vav22 ***** válasza:
100%
Hát ez nehéz kérdés, de ettől még le tudnál érettségizni, tudnál felvételizni és max. halasztanál egy évet. De ezt csak akkor tudod végigcsinálni, ha valaki anyagilag és lelkileg is támogat. És ez a valaki jó lenne ha elsősorban a párod lenne, de gondolom még ő is tanul. Meg persze a szüleid támogatása is fontos. A másik, ha elveteted, bár én abortuszellenes vagyok, de az hülyeség, hogy 30% a valószínűsége hogy utána teherbe ess... Teljesen megértelek én is hasonló cipőben járok, csak én 20 éves vagyok, lelki traumaként éltem meg a két csíkot a teszten. Most akartunk kimenni Angliába dolgozni, nyelvettanulni... Nagy álmom volt. De képtelen voltam elvetetni, mert én gyilkosságnak tartom. Ezek ellenére én azt mondom, hogy megértem, ha te érettségi előtt nem vállalod be és szerintem ha komolyan abortuszt szeretnél ne nézz meg egy videót se!!! Az végképp megtör lelkileg... Ha gondolod írhatsz privátba, szívesen válaszolok és nem akarlak semmiről le és rábeszélni. Csak te dönthetsz, véleményt azt kaptál eleget...
2009. jan. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!