Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dagadok térdtől lefelé eléggé...

Dagadok térdtől lefelé eléggé durván. Ez mitől lehet? Ugye nem lesz bajom? 34 hetes kismama vagyok, első babámat várom. A többi infó lent.

Figyelt kérdés

34 hetes kismama vagyok. Kb 3-4 hete nagyon bedagad a lábam térdtől lefelé. Szó szerint eltűnik a bokám. A kezeimen is bedagadnak az újjaim. A védőnőm/orvosom szerint ez a terhességel jár, és ilyenkor már normális. Én mégis aggodom, hogy valami bajunk lesz. Első babámat várom. Volt még így valaki?A vérnyomásom jó,120-130 között van.A vízeletben nincs fehérje.A közérzetem jó,nem görcsölök,nincs semmi panaszom.Kivéve ezt a dagadást.

Tud valaki segíteni mivel enyhíthetném a dagadást?Amikor leülök felpocolom amikor tehetem.

Ugye nem lesz baja a babámnak és nekem sem ettől?


2010. nov. 15. 00:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ez tényleg normális. Ne aggódj! Tudom, milyen a toxémia, nekem volt. Az egész testem tiszta ödéma volt, 34 hetesen nekem már az arcom is tiszta ödéma volt, a 37-es lábamra 40-es crocsot tudtam felvenni és a vérnyomásom is magas volt. Amíg beleférsz a papucsodba és a polcolástól jobb lesz kicsit, addig ne aggódj, csak tarts ki.
2010. nov. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, ráadásul ülő munkát végeztem és 40fokos nyári meleg volt. Szóval estére nekem sem volt bokám, majd szétdurrant. Nekem a doki azt javasolta hogy polcoljam és járkáljak néha, mert attól visszaáll a keringés.

Amég nincs fehérje addig ne aggódj. Bár nekem azt mondták hogy akkor aggódjak ha akezem is feldagad, de ha neked megvoltak a toxéma vizsgálatok akkor nincs mitől félni. Más szülés előtt úgy feldagad hogy még a szája is. És már lehet látni rajta hogy max 1 hét és megszül. Ezek normális dolgok. Ne aggódj! minden rendben lesz. Csak most kellemetlen. Nekem még a szülés után is fel volt dagadva mindenem, jó pár nap volt mire elmúlt és lement rólam a sok viz.

2010. nov. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is pont ilyen korban kezdtem el vizesedni. Pihentem sokat, ittam sokat és sótalanul kellett ennem.

A babának semmi baja nem lett.

Szülés után viszont még mindig nagyon be voltam dagadva, de ez is normális állítólag.

2010. nov. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat sokat segítetek.

Igazából a leg furcsább,hogy a bal lábam sokkal jobban dagad,mint a jobb.De nem fáj egyik lábam sem,csak ugye feszül,meg viszket a dagadástól.

A toxémiát kizárta a védőnőm,mert vérnyomás rendben,vizelet rendben.

Én is felpolcolom amikor csak lehet,és sokat sétálok.

Az arcom az csak ébredés után van bepuffadva kicsit.

2010. nov. 15. 07:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
azt azért tudd, hogy a felpócolás csak akkor segít, ha a lábfejed magasabban van, mint a szíved...
2010. nov. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vizesedtem, mint te. Egy valami segített, hogy a férjem minden este masszírozta a lábam.
2010. nov. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a Védőnő, hogy esténként vacsira egyek natúr túrót, annyi friss, apróra vágott petrezselyemmel, amennyit csak bírok. Éjjel sűrűn jártam pisilni az tuti, de le is ment minimálisra a víz rólam, pedig én 117kg-al mentem szülni, 92-kg-ról.


Ja! Sózni tilos, mert az ugye megköti a vizet, csökkentsd minimálisra a sófogyasztást egyébként is.

2010. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszike ismét mindenkinek.:)

Ezt a túrós dolgot kipróbálom én is.

Ártani tuti nem fog.:)

2010. nov. 15. 20:01
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy észre vettem,hogy napközben lejebb megy a dagadás,este meg reggel a legdurvább.De gondolom ez így szokott lenni ilyenkor.
2010. nov. 15. 21:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Mesélj, használ a túró kúra??
2010. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!