Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Maximum mennyi kólát ihatok...

Maximum mennyi kólát ihatok meg egy nap? Árthat a babának? Hogyan árthat?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy nagy kólás, de mióta terhes vagyok, ölni tudnék érte... 10 hetes vagyok
2010. dec. 4. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

azt nem tudom hogy max mennyit lehet de van néhány veszélye ami miatt nem érdemes sokat.


-koffein van benne -téged is és a babát is felpörgeti-

-szénsavas igy a fogaidnak se tesz jót

-vizhajtó tehát ettől talán még szomjasabb leszel úgyhogy mennyiségileg egy liternél többet ne nagyon igyál.

2010. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem egy pohárral nyugodtan megihatsz egy nap... A koffein miatt nem ajánlják meg hát nagyon cukros is, de konkrét ártani nem fog a gyereknek!
2010. dec. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért vigyázz a kólával.

Amit az első válaszoló írt azt alá tudom támasztani,szó szerint így van.

Napi egy kortynál többet nem innék.

2010. dec. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Régebben csak a zérót, cukormenteset ittam, azt is melegen. És ez az egy szénsavas volt, amit megittam. Most meg csak cukros kóla, jéggel... És imádom, ahogy a szénsav "marja" a számat.

Eddig 2-3 deci volt a napi limitem,de nem mindennap, csak ha vendégségbe megyünk, mert különben innám, és nem tudok tőle aludni. Viszont kávét is muszáj vagyok inni reggel, bár nagyon hígat iszom, de különben szédelgek egész nap, mert olyan alacsony a vérnyomásom (nem mindig éri el a 90-et...)

2010. dec. 4. 14:41
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

napi egy kávé még nem árt főleg ha a vérnyomás miatt kell.

a kóla viszont ismeretlen.. elég csak elolvasni miből áll.


az viszont talán jobb hogy nem az édesitőszeres változatot iszod.

2010. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mindkét terhességem elején csak a kóla csillapította a hányhatnékomat. Napi 2 decit ittam(Pepsi Max), kortyonként persze, nem egyszerre.

Amúgy meg nem voltam, és nem is vagyok kóla rajongó.

2010. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én végig kóláztam,bár a vérnyomim alacsony volt igy annak nem ártott,fel nem pörgetett mert állandóan aludhatnékom volt,viszont a fogaknak nem tett jót.

Napi 2dl-től nem lesz bajod:)

2010. dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak annyit tennék hozzá, hogy a Coca Cola cég évente sokmillió dolláros büntetéseket fizet, mert nem tünteti fel az üdítőin az összes felhasznált alapanyagot. Kíváncsi lennék, vajon mit titkolnak... Amellett a cola elvonja a kálciumot a csontokból, fogakból, ez se neked, se a babának nem jó. Szóval óvatosan...
2010. dec. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten orvosi javaslatra ittam, mert az első 3 hónapot végig hánytam. Egyedül a cola maradt meg bennem, az is jéghidegen. Orvosom is, és a védőnőm is csak ezt tudta ajánlani, hogy bennem is maradjon, és némi energiához jussak. Ha nem lett volna feküdhettem volna be infúzióra. Nem azt mondom, hogy jót tesz, és receptre kell íratni, de engem átsegített az első három hónapon, és gyönyörű, egészséges babám született. (ezért most tuti a torkomnak esnek néhányan, de mi így jártunk, csak a tapasztalataimat írom le)
2010. dec. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Utolsónak: gyógyszerként, na az más! Élvezetből viszont nem innám, mint ahogy a kanalas orvosságot sem. :)
2010. dec. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!