Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak? Hogyan számoljak?

Mit csináljak? Hogyan számoljak?

Figyelt kérdés

UM.:03.30 graves:36hét 4nap, de a kicsi úgy fogant mintha az UM.:04.15lenne vagyis graves:34hét 4napos terhes vagyok.


A dokim folyton más időpontokat mond, hogy mennyi idős terhességnek felel meg a terhességem, hogy mikor szülök.

UM szerint 8hetes 4napos voltam, amikor a kicsit 6hetes 1napos terhességhez lehetett rendelni. Ez alapján voltam 11.25én 32hetes UH-n ahol minden stimmelt, tehát tényleg csak 32hetes a terhességem.

Ennek ellenére a doki egy hete közölte semerre sem stimmel, és hetente küld Uhra. Valaki aki érti segítsen.

Első nekifutásra jan4 volt a szülés várható ideje, de már ott tartunk, hogy jan26, méretek alapján 11.25én jan14re tették.


Most az első Uh eredménye alapján számolok, ami május21én volt, akkor kellett volna 8hetes4napos terhességnek megfelelő embriót látni, de csak 6hetes1naposnak megfelelőt láttunk. És ez alapján jan14-20a terminus vége.

Jól számolok, vagy most tényleg hetente UHval kell "igazolnom", hány hetes is vagyok.


2010. dec. 6. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:

A 12. hetes uh-n mekkorának mondták, és mekkora volt az eltérés?

Az én dokim sosem helyesbített uh alapján, mert elmondta, hogy a 12. hét után már a genetika is szerepet játszik a méretekben, így ez nem lehet objektív értékmérő.

A 12 hetes uh-ra 12+1-en mentem, és a gép 11+4-et mutatott, a dokim végig ezt vette figyelembe, és végül valóban 4 nappal a kiírt után született.


Szerintem te is veheted alapnak a 12 hetes méretet, és számolhatsz az alapján.

Jó babavárást!

2010. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nalam is hasonlo a helyzet, csak nekem meg van hatra par honap. Nem akarlak elbizonytalanitani, de ez az, amit nem tudsz kiszamolni. Sem az elso, sem a masodik terhessegemnel nem tudtak megmondani a pontos idot, allandoan mas terminem van/volt, bar most a 2-nal kisebb elteresekkel. 1. terhessegemnel eloszor jun. 8-i datumot mondtak, majd majus 24, de vegig voltak elteresek. Ennek ellenere dokim ehhez tartotta magat. Majd kislanyom ugy dontott, hogy majus 4-en megszuletik igy a 37/4 napon szultem allitolag. De ki tudja, es oszinten kit erdekel, ha egeszseges kisbabad szuletik.

Lenyeg, hogy nagyon ritka az, hogy vki a kiirt napon szuljon. Az oregek mondjak: jon, ha jonnie kell- es ez igy igaz. Lehet hamarabb jon, de lehet megvarattat. Senki sem tudja. Keszulj fel ra testileg, lelkileg, es pihenj ha tudsz. Mast ugysem tudsz nagyon tenni. Boldog babavarast!

2010. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A 12hetesen nincs méret írva:( csak a nyakiredő mérete. Meg annyi, hogy megfelelő növekedés, slussz.

Ha lenne méret is a leleten, bárhol 12hetesen akkor nem lenne katyvasz, így csak a 8hetes Uhra hagyatkozhatunk, amúgy azóta is tartja ezt a "lemaradást"

2010. dec. 6. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!