Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szülési kalkulátor szerint...

A szülési kalkulátor szerint 7 hetes vagyok, ma voltam dokinál szerinte 5-6, ilyenkor mi van? Melyik után számoljak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet igaza a dokinak,ha pl később volt peteérésed,nem középidőben.

Még majd egy két uh lesz,és akkor pontosítjátok.

2011. jún. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinált a doki uh-t? Gondolom, kicsit később fogant a baba. korrigálni a 12-18 havi uh-k eredményei alapján szoktak, de csak akkor, ha akkor is nagy az eltérés.
2011. jún. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csinált igen, ez alapján írta a papírra.Valószínüleg tényleg később volt a peteérés
2011. jún. 17. 18:22
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ne higgy az orvosnak, a saját naptárad a fontos. Nekünk 40 hét alatt állandóan mást mondott, sosem tudtuk biztosan, hogy most akkor mi van, mikor születik a babánk, és végül nekünk lett igazunk, a babánk a saját naptárunknak megfelelően, 2 nappal az általunk számolt előtt született, az orvos szerint még akár egy hónap is lehetett volna, és nem lett koraszülött. Az ultrahang becsül, egy kb értéket mutat, aminél 3 hét eltérés is lehet, és sajnos az átlag babák súlya alapján számol, ami ostobaság, mert minden baba más súlyú. Nálunk 2250 grammal született a makkegészséges babuci, előtte 2 nappal az orvos még azt mondta, hogy még egy hónap hátravan az uh súly miatt. Szóval a saját naptáradat nézd. Max akkor lehetnek gondok, ha az orvos elküld AFP-re, vagy egyéb terhességi héthez kötött vizsgálatra, mert ott a sajátjával számol, nem pedig a te naptáraddal, aztán lehet érdekes ereményeket kapni...

8 hetes kislány apucija

2011. jún. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Utolso:

teljesen teves dolgokat irsz. Ezt szerintem csak a sajat fejedbol szedted, kalapomat megeszem, hogy semmilyen informaciot nem szereztel be.


A magzatok kb a 14. hetig egysegesen fejlodnek. Minosegi fejlodes megy ilyenkor vegben, nem "mennyisegi". Azaz a szuloktol orokolt meretbeli, vagy a lepeny taplalasa miatti meretbeli kulonbsegek meg nem leteznek. Foleg, hogy a 12. hetig nem is a mehlepeny taplalja a babat.

A 12. heten elvegzett pontos ultrahangos vizsgalatbol az ulomagassag megallapitasaval szinte napra pontosan meghatarozhato a magzat kora.

A 15. hettol felfele mar a fent emlitett meretbeli elteresek egyre inkabb ervenyesulnek, ezert nincs ertelme az uh kormeghatarozasat figyelembe venni, sem annak, hogy a terhessegi kort valtoztassak. Foleg, hogy merni is sokkal nehezebb a babat, mert tobb adatot vesz figyelembe a gep es ugy kalkulal sulyt, kort.

Tehat ebben igazad van, hogy ekkor mar atlaghoz viszonyitja a kort, tenyleg nincs jelentosege.

De a 12. het kornyeken nagyon is van, sot, csak ennek van.


Nem vagyunk gepek, peteeres altalaban kozepidoben van. De mi a kozepido? Lehet, hogy neked napra pontosan 28 napos ciklusod van es napra pontosan 14. napon fogant a babad, de ez nagyon ritka. Lehet, hogy a kerdezo ciklusa pont 35 napos, vagy nem is rendszeres, lehet, hogy 28 napos, de a 20. napra tolodott valamiert a peteerese.

Nincs olyan, hogy csak a sajat naptarban lehet hinni, mert a szervezetunk nem mukodik egyforman! Van, aki mensi utan esik teherbe 4 nappal peldaul...


A babak a 38-42. het kozott szuletenek altalaban, de a 36. hettol mar batran johetnek es nem szamitanak koraszulottnek. Az esetek donto tobbsegeben a sulyuk is meghaladta mar a 2500 grammot, tehat ezzel sincs gond. De ok mar nem koraszulottek. Az pedig soha nem derul ki, hogy mekkora baba lett volna az a baba, aki megszuletett 36 hetesen, ha meg 4 hetig bennmarad, vagy mi lett volna a kulonbseg. TE sem tudod viszonyitani.


Azert arra nagyon-nagyon kivancsi lennek, hogy neked mit mertek a 12. het kornyeken uh-n. A kesobbi meresek nem erdekelnek.

De ha keznel vannak esetleg a papirjaid, akkor megirhatnad nekem, hogy a 12. het kornyeken konkretan melyik napon voltal uh-n (datum szerint), mekkora CRL-t irtak a papirra es mikor szultel.

Persze nem fontos, csak erdekesseg.


Kerdezo!

Nem neked valaszoltam konkretan, ez igaz, ne haragudj, de ha van turelmed vegigolvasni a valaszomat, akkor a te kerdesedre is megtalalod a valaszt, talan kicsivel tobbet is, de ezek az informaciok meg hasznosak lehetnek.

2011. jún. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Megeheted a kalapod :) Nagyon sokat olvastunk utána a 9 hónap alatt a dolgoknak, nagyon sok állapotos anyukával beszéltünk, no meg a nőgyógyász és a védőnő. Komolyan nem volt képes a doki megállítani, hogy mikor fogant meg a baba, hány hetes terhes a párom, legalábbis nagyon zavaros volt, mert mindig mást mondott, és a saját naptárát sem tartotta be. 7 hetesen elmentünk hozzá, 5 héttel később azt mondta, hogy a 11. héten járunk, nem a 12.-ben, meg ilyenek, és állandóan tolta a szülés várható időpontját, végül pedig az eredetileg kiszámolt ápr. 25-höz képest május 22-őt mondott. A baba megjött ápr 22.-én teljesen időben. Erre mondom, hogy a kérdező igenis a saját naptárához ragaszkodjon, mert az uh igenis téved, átlaghoz számít. Sok dologban igazad van, hogy 12 hetes korig ugyanakkorák, ezt nem is vitatom, én csak azt mondtam, hogy a kérdező által feltett kérdés esetén a saját naptárával foglalkozzon. Köszi a lepontozást.
2011. jún. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig én, látom vannak felém konkrét kérdéseid. Először is, nem szültem, mert én vagyok az apuci. A babás kérdésekhez nem csak anyukák írnak.

Mindenesetre megpróbálom a mi születési forgatókönyvünket felvázolni. Feleségem augusztus utolsó napjaiban lett rosszul, terhes teszt, pozitív lett.

Vártunk még picit, és szept 9-én elmentünk nőgyógyászhoz, aki megállapította a 7 hetes terheséget. Semmit nem mondott, hogy a baba mikor születik, egy rohadt szót nem mondott. Mi a saját számításunk alapján ápr 23-mat hoztunk ki. Ülőmagasság, 11 mm.

Október 7-én azt mondta, hogy 12+2 hetes a baba. 14 hetes? Az előző számítása alapján 11 hetesnek kellett volna lenni! Nyaki redő: 1 mm.

November 26-án 18 hetesnek számolta a kórházi uh. Télen még volt 1-2 alkalommal a párom, de mivel a nőgyógyász totál sótlan volt, nem volt hajlandó semmit mondani, mindent harapófogóval kellett kihúzni belőle, ezért kidobtuk, átmentünk máshoz. Közben a védőnő szintén mindig mást mondott, mint amit mi kiszámoltunk, ő is még saját magához képest is módosítgatta a születési dátumot, de ő nagyon aranyos, lelki segítség volt, de nagyon nevetségesnek tartom, hogy nem lehetett az elején egy konkrét születési dátumot, a terhesség során pedig tartani magunkat az aktuális születési héthez. Védőnő szerint

Márc 8-án következő uh, ekkor 31,4 hetes terhességet mondtak. A saját számításunk alapján ekkor már a 33. héten kellett volna lennünk. Utólag már tudom, mi jól számoltunk végig, csak pici súlyú volt a baba.

Ápr 11-én 35 hetes terheséget mondott a doki. Nálunk már 38 volt a számítás alapján. És ekkor mondta azt a fickó, hogy még több mint egy hónap, május 20, de ha nagyon ragaszkodunk a saját számításunkhoz, akkor sem születik meg ápr 30 előtt.

Hát a babácska szerencsére nekünk adott igazat. Ápr 22-én az általunk számolt naphoz képest 2-3 nappal korábban jött. Pici súlyú volt, ezért nem voltak jók az uh számítások, de az a szánalmas, hogy végig mást mondott mindenki, ennél nagyobb bizonytalanságban lenni szülőknek, katasztrófa. Saját naptár alapján számoljatok.

2011. jún. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Koszonom, hogy valaszoltal.

Ugyan nem a 12 hetes adatokat irtad meg, hanem a szeptember 9. heti uh datumat es az akkori ulomagassagot, de ebbol is gyonyoruen ki lehet kalkulalni, hogy a 40. betoltott het, tehat a korrekt varhato szuletesi datum aprilis 28 lett volna. Ehhez kepest teljesen jo idoben jott a babad.

Mint ahogyan irtam is a 15. het utani modositasoknak semmi, de semmi ertelme, nyilvan az orvos ezzel nem foglalkozott. Vagy azert, mert ennyire nem erdekelte, vagy azert, mert elfelejtett tovabbkepzesre menni, vagy nem erdekli a tudomany fejlodese es ragaszkodik ahhoz, amit 20 eve tanult.

Mindenesetre en akkor is allitom, hogy szorol szora igaz az, amit leirtam es erre a ti peldatok sem racafolt, hanem igazolta...


A kerdezo eseteben a szamitas meg var nehany hetet, mert a petezsak merete kevesbe ad megbizhato eredment, mint az ulomagassag, de ha 8-12 hetesen eszebe jut a dolog, vagy meg mindig ketsegei vannak es megirja nekem az akkor mert adatokat, akkor szivesen megirom neki is.


Nyilvan azt is erted, hogy miert irtam, hogy nem a naptarhoz kell ragaszkodni. (Nem 14. napi peteeresnel nem ad valos infot a menstruacio elso napja alapjan vegzett szamitas, nyilvan a kerdezonel is ez a helyzet.)

En sem azt mondtam, hogy a 30. heti uh alapjan van ertelme terhessegi kort szamolni, sot, epp azt mondom, hogy nincs, de korai uh alapjan igenis van, sot, annak van igazan valosagtartalma!


Tovabbi minden jot!

2011. jún. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!