Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség az NST és a...

Mi a különbség az NST és a CTG között?

Figyelt kérdés
A védőnőm csak az nst-t emlegeti,most kértem időpontot rá és azt mondták ne ezt mondjam,hanem a ctg-t.Van egyáltalán különbség közte?36.héten megyek
2010. dec. 10. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz mind a kettő.
2010. dec. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nst-nél nyomni kell a gombot, mikor mozog a baba, ctg-nél nem kell, más különbség nincs
2010. dec. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A CTG a baba szívhangját méri, az NST a méhösszehúzódásokat. Amúgy a 2 vizsgálatot egyben végzik, a 2 érzékelőfej egyszerre van fenn a hason.
2010. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az Nst a vizsgálat, ami a baba szívhangját méri,miközben mozog, vagy összehúzódás van, és a máhösszehúzódásokat regisztrálja. Az a normális ha a baba szívverése gyorsul ilyen esetekben. A CTG az a gép amivel mindezt teszik.
2010. dec. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem!Köszönöm a válaszokat.Csak azért volt érdekes,mert a papíron amit kaptam a védőnőtől,hogy mikor milyen vizsgálatra kell mennem azon csak NST volt.Ő is mindig ezt emlegeti.Amikor telefonáltam időpontért kapcsolgattak össze vissza,senki nem tudott semmit.Végül az ultrahangon mondták,hogy ne nst-re kérjem hanem ctg-re mert ott így ismerik.
2010. dec. 10. 09:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi különbség, ugyanaz a kettő.Az egyik a vizsgálat angol, a másik a magyar elnevezésének a rövidítése.Szülésznőtől tudom, hogy mindegy, hogy hívjuk, ugyanazt jelenti.
2010. dec. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz hogy az egyik magyar, a másik angol:


NST: Non Stress Test CTG: Cardiotocographia

Az NST nyugalmi állapotban végzett cardiotocographos vizsgálat, amelyben a magzatmozgást illetve a spontán összehúzódást követő szívritmus változásokat nézik, így a magzat méhen belüli állapotáról tudnak következtetni. Alapfreki: 120-160.


Szülésznő

2010. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt nekem úgy mondták.De ugyanaz a kettő, és itt ez a lényeg, ugyanarról a vizsgálatról beszélünk.Én meg gyógytornász anyuka vagyok
2010. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!