Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsot, tapasztalatot...

Tanácsot, tapasztalatot kérnék tőletek?!

Figyelt kérdés
17 hetes kismami vagyok, sajnos valahol elkaphattam valami hüvelyi fertőzést. Orvoshoz csak januárban megyek, mert szabin van. Canesten krémmel kezelhetem a dolgot? (Gombás fertőzésem van). Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 23. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is Canestent írt fel a doki, használhatod nyugodtan.
2010. dec. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem doki,már nem egyedül vagy...!
2010. dec. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor ne a fogadott dokidhoz menj, hanem sima rendelésre.

Ez tényleg sok féle fertőzés lehet, én kivizsgáltatnám!

2010. dec. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ha csak januárban mész dokihoz, legalább a védőnődet hívd fel, hogy ő mit tanácsol.Igazából én kamilla teás borogatást/öblögetést, de ne legyen túl forró a főzet,kéz meleg legyen.Ihatsz hársfa levél teát, az is jó a hüvelyi fertőzésekre,vizelettel is távozik valamennyire a baci.Intim mosakodó gél,vagy ne használj semmit csak vízzel mosakodj azon a területen.

De az interneten is utána nézhetsz hogy mivel lehetne még kezelni ezt a problémát(olyan oldalt nézegess ahol kismamiknak szól a leírás).

2010. dec. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg gomba,akkor canesten combit használhatsz applikátor nélkül.
2010. dec. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy gomba? Azt csak a laborvizsgalat tudja megallapitani. Mindenesetre megerne kezeles elott egy kenetet levetetni.
2010. dec. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Onnan tudom hogy gomba, mert már volt a terhességem elején, és most ugyanazok a tünetek vannak. Nem fogadott orvosom van, hanem az SZTK-ba járok rendelésre, tehát most nem tudok menni, jan 3-án megyek majd, csak minél előbb el akarnám kezdeni kezelni.
2010. dec. 24. 09:51
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Nyugika :) Bírom,hogy mindenki okoskodik,hogy menj orvoshoz,meg ahhoz,hogy tudni lehessen,kenetet kell venni.Nekem soha egyszer sem vettek még kenetet,pedig mindig magánorvoshoz jártam,többhöz is,és érdekes mód mindig ki tudtak kúrálni gombaölő szerekkel csak az alapján,hogy elmondtam a tüneteimet,sőt volt aki meg sem nézett..Egy kismamának meg pláne nem fogják azt mondani,hogy:várj,leveszem a kenetet,addig szenvedj míg nincs eredmény.Azért a gombát jól el lehet különíteni a másfajta fertőzésektől.Jobbulás,és használd csak nyugodtan!
2010. dec. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nem okoskodás kérdése, ne haragudj. Ezt bármelyik mikróbilógus elmondja neked, hogy pontosan csak a laborban lehet megmondani, mi bajod van. Igaz, vannak tünetek, de hüvelyi folyásnál, fertőzésnél annyira hasonlóak tudnak lenni. Különben nem léteznének laborok. Hihetetlen, hogy ezt egy felnőtt ember állítja. És meg van a véleményem az olyan orvosokról is, akik (labor)vizsgálat nélkül csak ránézésre írnak föl gyógyszert. Valamelyik úgy írja föl, mintha cukorka lenne, pláne egy terhes nőnek nem mindegy miből mennyit szed be és főleg ne feleslegesen tegye.

Nekem soha nem volt semmi bajom, sőt, viszont a terhességem második trimeszterében nekem is kijött valami (én is gombára tippeltem a tünetek alapján, sőt az orvos is), de nem bíztam a véletlenre, megvártam a kenet eredményét (igaz, nálunk egy nap alatt kész van, ennyit igazán ki lehet bírni) és úgy irattam föl a gyógyszert. Utánanéztem, hogy a terhesség alatt a Pimafucin a legártalmatlanabb, annyira, hogy az első trimeszterben is lehet használni, úgyhogy azt kértem az orvostól, ha ő is egyetért. Ennyi. Ez nem okoskodás, elővigyázatosság. Csak jót szerettem volna, hogy más sem szedjen feleslegesen gyógyszert, mert egyik gyógyszer sem ártalmatlan.

Nagyon sokszor egyébként a gombával (gombás tünetek megvannak pl.) szeretnek még más bacik is együttélni vele, ezt is érdemes megnézetni, mert akkor már más gyógyszer kell, vagy kétfajta vagy egy kombinált (mint a klion d pl. Azért ez nem olyan egyszerű.

2010. dec. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is már 2x volt gombám a terhesség alatt. Egy darabig tűrtem, próbáltam Canestennel kenegetni, gyakran fürödni, nem hordtam bugyit stb. Nem múlt el. Az orvos egyszer sem vett kenetet, ha tipikusak a tüönetek (erős viszketés, folyás), akkor szerintem nem is szükséges. Nekem Gynazol krémet írt fel, egycsapásra elmúlt tőle. 2 ünnep között kell hogy legyen valahol a közeletekben sztk rendelés, menj el!
2010. dec. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!