Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor kiságyba milyen...

Most akkor kiságyba milyen matrac a jó? A kókuszmatrac vagy melyik? Tapasztalatot, tanácsot szeretnék kérni.

Figyelt kérdés

Nemsokára vesszük a kiságyat és a többit is de nemigazán tudom hogy akkor most milyen matrac lenne a jó.Az melyik amelyik kétfunkciós talán?Nemtudom butaságot nemakarok mondani.De valamelyik meg nem szellőzős ugye?Teljesen tudatlan vagyok úgyhogy előre is köszi a választ.

27 hetes km.


2009. aug. 19. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi szivacs matracot használunk.Nincs vele semmi gáz.

Nem egy kókuszmatracos ismerősöm panaszkodott,hogy egy idő után a gyerek kifeküdte a közepét,és a kókusz nem nyerte vissza az alakját.Így dobhatták ki a 10e Ft-os matracukat,mert kényelmetlen lett.

2009. aug. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mi is szivacsmatracot vettünk, majd forgatjuk, hogy ne feküdje ki a baba. Remélem, beválik.
2009. aug. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekunk szivacs van es tokeletesen megfelel.

Igazabol osszehasonlitasi alapom nincs, kokuszt meg nem hasznaltam, olyan tudna neked hitelesen valaszolni, akinek mindketto volt mar...

En csak annyit tudok, hogy a fiamnak ez kenyelmes, szeret rajta aludni elso perctol kezdve, meg nem veszitett a formajabol, pedig mar tobb, min 11 kg-os a fiam es altalaban ugyanott alszik. Ez egy kozepkategorias ikea szivacsmatrac, nem a legolcsobb, legveknyabb, nem is a legdragabb. Ugyanott vettunk ra olyan aljat, ami nem engedi at a pisit, folyadekot (nem gumibol van, teljesen mas anyag, ezert nem irok gumilepedot, hangja sincs, nem csorog), erre rakunk pamut lepedot. Nem is izzad ra. Nalunk mas baj sem volt vele: egyenlore semmilyen allergiaja nem ismert, illetve a legzesfigyelonk sem riasztott egyszer sem, amikor meg hasznaltuk.

2009. aug. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőm először kókuszmatracot vett, és szívtak is vele: a gyerek kifeküdte pár hónap alatt, meg ha egyszer átázik, akkor utána sose mosod ki belőle a szagot, nem lehet rendesen tisztítani, és kiszárítani is irtó nehéz. És susog is. Pedig ő sem a legolcsóbb kategóriásat vette meg.

Lecserélte szivacsra ő is, és több ismerősöm is, akik szintén kókuszt vettek elsőre ( de egyikük sem a legluxusabb fajtát)

Mi egyből szivacsmatraccal indítottunk, mostmár közel egy éve használja, és teljesen meg vagyok elégedve vele.

Ez szintén ikeás matrac, középkategória. Különböző a kialakítása a két oldalának, nyáron a szellősebb felén alszik, ami sztem tök jó. És ha netán baleset történik, kimosom, a napon 2 óra alatt megszárad.

Februárra várjuk a kistesót, ugyanilyen matracot veszünk neki is.

2009. aug. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!AKkor majd odafigyelünk.Eddig meg csak a kókuszmatracról hallottam hogy milyen jó.Ezekszerint mégse....
2009. aug. 19. 22:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi kaptuk az ágyat és vele a kókuszmatracot. Előtte ezt használta már a barátunk kisfia, majd másfél éves koráig, és most mi. Nem büdös (pedig hányt már rá, pisilt már rá a babám, de van takarítógépünk, havi egyszer ki szoktam takarítani), nem feküdte ki se az előző kisfiú, se az enyém.

Nem jelzett még soha a légzésfigyelő se.

Fogalmam sincs, mennyibe került, de nekem bejött.

2009. aug. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a kókuszmatracra esküszöm. Nálunk a családban vándorolt a kiságy. Öt generációs kiságyunk van. A kókuszmatrac sokkal egészségesebb, mint a szivacs, mert természetes anyagból van, jobban szellőzik, hiszen a szivacs az teljesen mű, nem tudom pontosan milyen anyagból van, de nem természetes. Nem igaz, hogy a kókuszt kifekszi a gyerek, nálunk is tökéletes állapotban. Tisztítani is lehet, sőt én még ki szoktam tenni napoztatni és az még ki is fertőtleníti. Szagtalan, strapabíró. Én csak azt mondom Neked, amit saját magunkon megtapasztaltam, nem az első baba fog benne aludni.

Igényes vagyok és a természetes dolgokat részesítem előnyben.

2009. aug. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A valaszokbol nekem az jott le, hogy olyat veszel, amelyik neked szimpatikusabb elso ranezesre, mert nekem ugy tunik, hogy mindketto epp ugyanolyan jo. Legalabbis akinek szivacs van, az azzal van maximalisan megelegedve, akinek kokusz van, az a kokusszal es kozvetlenul senki sem probalta a masik fajtat, tehat max csak elmondasok, elkepzelesek alapjan gondolhatjak, hogy a masik kevesbe jo, de bizonyitek nincs ra.

Szoval ebbol en most arra kovetkeztetek, hogy mindket matractipus tokeletesen megfelelo. :-)

2009. aug. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi is kókuszmatracot kapunk, de semmi baja nincs.
2009. aug. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A párommal kókuszmatracunk van.

Kényelmes, de amint hűvösre fordul az idő, én rettenetesen fázom, teszem rá a vastag plédet. A védőnőm is erre hívta fel a figyelmemet, mert több anyuka panaszkodott, hogy fázik a gyerek és a kókuszmatracra plédet kellett még tenni.

Na ezért döntöttem a szivacsmatrac miatt és lám, milyen jó, amikor ma reggel még csak harmadszor pisilt ki a pelusból a kislányom! Estére megszárad :-)

2009. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!