Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Himlő? Mit tegyek? Óvónő...

Himlő? Mit tegyek? Óvónő vagyok,12 hetes terhes, ma fedezték fel, hogy az egyik kisfiú a csoportomban lehetséges hogy himlős.

Figyelt kérdés
Még az orvos sem tudja pontosan. Én sosem voltam himlős utána néztem. Mit tegyek? 3 napot járt oviban amíg lappangott benne. Nem puszilgattam semmi, de az is elég ha ott volt. Vélemény? Mi lesz ha én is elkapom a himlőt. Szerdán megyek dokihoz, majd ő is elmondja a véleményét, úgy, hogy ne azt írjátok, hogy majd a doki elmondja, hanem amit ti gondoltok.
2011. jan. 10. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a himlő lappangási idő alatt is fertőz.Én igy tudom.
2011. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A himlő akkor fertőz, ha már kijön rajta, illetve a pöttyök száradnak :)
2011. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy lappangási idő alatt, de nem feltétlenül kaphattam el.Jaj remélem inkább nem. Bele halnék ha a magzatomnak, a kisbabámnak baja lenne.
2011. jan. 10. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem orvos mondta, hogy akkor van rá legnagyobb esély, ha száradnak a pöttyök.

Ebben az esetben remélem, hogy igazam lesz, nagyon szorítok nektek :)

2011. jan. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is tisztázni kellene, hogy milyen himlő?? Ha bárányhimlő, akkor van esély, hogy nem okoz károsodást, még akkor sem, ha elkaptad. A bárányhimlő akkor lehet veszélyes korai terhességben, ha magas lázzal jár. Tehát nem maga a betegség, hanem a láz az, ami baj. Illetve az utolsó trimeszterben lehet gond, mert a kicsi is "bepöttyösödhet", és lehet, hogy betegen (értsd: bárányhimlősen) születik.


Ha rózsahimlő, vagyis rubeola, akkor baj van, ugyanis a rózsahmlő magzatkárosító, pl. vakságot okozhat. Bár főként az első trimeszterben veszélyes, éppen a határon vagy. Ha kiderülne, hogy ez a baja az ovisodnak, azonnal irány a genetikai tanácsadás, ott megmondják, hogy vajon akkor is gond lehet-e, ha rajtad nem jönnek ki a tünetek, vagy nem, illetve elküldhetnek vérvételre, hogy kiderüljön, van-e korábbi védettséged rubeola ellen, valamint van-e friss fertőzés.


Szurkolok, hogy minden rendben legyen, írj majd mi lett. És szerintem fontold meg a táppénzt! Szintén óvónő vagyok, a dokim azt javasolta, hogy ne járjak dolgozni, így én a 10. hét óta itthon vagyok. 37 hkm

2011. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Hát kíváncsi vagyok, mit mond a doki szerdán. Tehát még nem biztos, hogy himlő, a doki sem tudja, gyanakszik arra. A gyerek nem lázas, csak kijött pár pötty rajta. Még várjuk, hogy lám kiüti-e a gyereket. Erdélyben, egy vidéki óvodában dolgozom, és szerencsém, hogy a kiscsoportos falusi gyerekek nem nagyon járnak, igy csak három gyerekem volt, és azok is csak három napi, mivel az előtt voltak az ünnepek, igy olyan szoros kapcsolatban nem kerültem vele. Hát én remélem, hogy nem az, vagy ha az sem kaptam el. Mindenképp megnézetem a vérem az a biztos. És majd a dokival is elbeszélgetek a melómról, az sem kicsi dolog, hogy minden nap alkalmival járok, mert mással nem tudok. Plusz most a melegedéssel elindul minden vírus. Hát lám mit tanácsol
2011. jan. 10. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!