Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOTE II-n Mi kellett a kórházb...

SOTE II-n Mi kellett a kórházba szüléskor? Babának és anyukának egyaránt?

Figyelt kérdés

annyi listát láttam már és mindd más! ha valaki tud nekem ebben segíteni, és a sote II-n szült, és leírná hogy mi kellett az anyukának és a babának nagyon hálás lennék:) abszolult tanácstalan vagyok.

kb hanyas méretet érdemes vinni.. tényleg semmit nemtudok.

30 hetes kismama


2011. jan. 11. 11:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egy utazótáskával érkeztem, de haza már pluszban egy bőröndöt is vittem. :)

A babáknak adnak mindent, ami a pelenkázáshoz kell és ruhát is adnak rájuk, tehát erre nem lesz gondod. Ha kitöltesz a csecsemős osztályon egy-két papírt, akkor kapsz csomagokat, abban van sudocream is. Fültisztító pálcikát érdemes vinni a köldökcsonk kezeléséhez. A sterilizáláshoz én sterilizáló zacskót vittem, de igazándiból te döntöd el, hogy milyen módon szeretnél sterilizálni. Vittem mellszívót is.

Igazándiból mire vagy kíváncsi? Az alapvető dolgokat gondolom tudod. Nagyméretű betétet mindenképp vigyél magaddal. A szüléshez a szülőszobára külön kell összecsomagolni a cuccaidat.

2011. jan. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

igazából mindenre kiváncsi vagyok! tapasztalatokra mindenre ugy A-Zig:)

amugy azért a csomagért vagy amit mondtál kell fiztetni? vagy kell fizetni valamiért?

2011. jan. 11. 11:23
 3/20 anonim ***** válasza:
Szia, 2009. szeptemberben szültem ott. Babának nem kell ruha, csak amiben hazaviszed, viszont kell újszülött pelus, abból érdemes egy csomaggal bevinni, mert neked kell majd odavinni, amikor leadod fürdetéshez. Köldökápoláshoz adnak mindent, alkoholt, púdert, nekünk kitartott még itthon is, amíg kellett. Babának érdemes egy sapit vinni, nekem elég szellős volt a szobám. Én vittem cumit, sosem használta, sem akkor, sem azóta. Én vittem még egy vékony takarót is a babának, de szinte felesleges volt. Magadnak a szüléshez 2-3 hálóinget, utána meg kényelmes melegítőt, vagy amiben elvagy. Kaját!!! Amit ott adtak, az nem volt semmire elég. Én vittem be magammal laktoherb teát, ill. a férjem hozott be mindig, amikor jött. De adtak egyébként bőven teát, innivalót, szóval felesleges volt. Mellszívót nem vittem, van bent, de nekem nem ajánlották. Most ennyi jut eszembe, de ha még kérdezel, örömmel válaszolok.
2011. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, persze a betét, nekem csak pár tena óriásbetét kellett, utána elég volt a legnagyobb always, de inkább a többre kell felkészülni. A csomagért nem kell fizetni, csak adják.
2011. jan. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

édesek vagytok köszönöm! akkor végülis nem kell annyi minden mint gondoltam!

babának ( márciusra vagyok kiirva) hazahozáshoz mit tanácsoltok?

2011. jan. 11. 12:47
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem is érdekelne ez, mi is 30 hetesek vagyunk.

Bocsánat a belekérdezésért, de itt egy szobában van végig a mama a babával?

2011. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

12:31 és 33-as vagyok megint. Én szeptemberben szültem, szerintem nagyjából azonos cuccok kellenek. A fiam 36. hétre született 3800 grammal és 54 centivel. Az 56-os rucik jók voltak rá, de volt nálam 1 tartalék 62-es is. Szóval: pelus, egy rövid ujjú body, egy vékony rugi és egy plüss rugi, sapka, takaró a babahordozóba a gyerek tetejére, és persze textilpelus. Ez tökéletes volt az útra. Ha meleg március lesz, akkor a vékony rugi helyett egy hosszú ujjú bodyt adnék mostani fejemmel és egy vékony zoknit a plüss rugi alá.

Erről jut eszembe, textilpelus vagy 5 db jól jön!!!


Én egyágyas szobában voltam, itt a fürdetésen kívül végig velem volt a baba. A többi szobában is ott voltak a babák, ha akartad, akkor éjjel is, csak ilyenkor 5 baba van egy szobában, az elég kellemetlen lehet, mert valamelyik tuti sír.


Ha tudok még válaszolni, szívesen. :)

2011. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én 2010. augusztus elején szültem. Én is vittem pelenkát, de felesleges volt, mert mindennap hoztak babánként 4-5 db-ot.
2011. jan. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én augusztusban egy rövid ujjú bodyt, egy rugit, sapit adtam rájuk és vékony takaróval takartam be őket.
2011. jan. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
akkor végülis itt a Sote II-n a babának (azon kivül amiben hazaviszed) ha jól értettem mindent adnak?
2011. jan. 11. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!