Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, akik 80 kg felett...

Kismamik, akik 80 kg felett kezdtétek a terhességet, hogy alakult a súlyotok a végére? Védőnő, orvos nem "szidott" titeket a súlyotok miatt?

Figyelt kérdés
Én 84 kg-al kezdtem, most 13 hetesen már 90 vagyok... Nem eszem sokat, mozgok, de eszem édességet az tény... Nem is tűnök nagy darabnak, senki nem akarja elhinni, hogy ennyi vagyok, de aggódom, hogy fogom e bírni ekkora túlsúllyal a végén...
2011. jan. 11. 18:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
közel 80 kg-mal kezdtem a terhességet,91 kg voltam a szüléskor.a végén 3 kg víz jött fel.igazándiból azértnem híztam,mert a 18. hétig hánytam,nem kívántam a húst,az édességet,csak a gyümölcsöt és a tejterméket.a kórházból a terhesség előtti súllyal jöttem ki.13 hónapos a fiam,híztam 2 kg-ot,de most két pofára eszem az édességet.
2011. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85kg-mal kezdem 95-el mentem szülni, 170 magas vagyok.Szüles utam mikor hazajöttem elsö utam a merleghez vezetett mar "csak"84 voltam most 4 honapos a fiam 78 vagyok.....a tulsuly valoban nem egeszseges, de ezt terhesen nem annyira lehet korlatozni...en is allati egönek tartottam
2011. jan. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én még több is voltam, mikor terhes lettem.

Mi már évek óta vártunk a babára, a nődokim mindig azt mondta, hogy nem baj, ha nagy súlyról indulunk, de tovább hízni nem szabad. Én be is tartottam, annyival mentem szülni, amennyivel teherbe estem.

Természetesen nem fogyókúráztam, nem vagyok őrült, de péksüteményt alig ettem, illetve cukros üdítőket, magas cukortartalmú gyümölcsöket hanyagoltam (körte, szilva, szőlő, banán). A fiam időre született 3640 grammal és 55 centivel.

Viszont a szoptatás alatt szó szerint zabáltam, vissza is jött vagy 16 kiló a korábban leadottakból..... :(((

2011. jan. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
igaz, hogy én 67 kilóval kezdtem (165cm vagyok), de 89 voltam szülésnél. a védőnő nem, de a családom, páromat kivéve mindig mondogatták, hogy mekkora vagyok, milyen hatalmas a hasam, hogy fogom leadni stb...már a terhességem végére bőgtem állandóan, annyira rosszul esett, már szekálásnak éreztem, borzalmas érzés volt. a kórházban is úgy éreztem nincs nálam kövérebb anyuka. aztán a szüléssel lement 10 kg, azóta viszont 76kg vagyok, még 10et kellene leadni, de nagyon nehezen megy, alig bírom megállni, hogy ne nassoljak. 9 hónapos a kisfiam...
2011. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves kismamik!


Én nagyon parázom emiatt! 8 hetes vagyok és 82 kg-vel kezdtem, most a reggeli méreckedésemnél 86-ot mértem! ez már most 4 kg, igaz a melleim szépen meg vannak duzzadva, a 8 héttel ezelött pontjó melltartók kicsik.


Sajnos tesómnál tapasztaltam azt hogy basztatta a orvos, meg a védőnő a súlya miatt, mivel 100 kg-vel kezdte és 5 hónaposan 104 kg lett (ami nem is sok), és fültanuja voltam hogy az orvos ordít a nővéremmel a vizsgálóban,


"Maga tehén, de zabáljon már annyit!"


Mondanom se kell soha többé nem mentünk a dokihoz!


Szóval parázom emiatt!

2011. jan. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nagyon magas vagyok és 86 kg-mal indultam. A 30. héten 96,5 kg voltam. Nem "szidtak", nincs is jogukban. Ha szívproblémám lenne, testszerte duzzadás, vizesedés stb., akkor tanácsolhatják a diétát, de szerencsére a bokadagadáson kívül más panaszom ebből kifolyólag nincs. Ez is lehet, hogy inkább a terhesség számlájára írható, nem pedig a nagy súlygyarapodásra.

Még tán sosem voltam 100 kg, de minden nap megfogadom, hogy kevesebbet eszem. A húsokat most kicsit mellőzöm, de nehezen megy a korlátozás.

2011. jan. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

79 kg- ról kezdtem, ma reggeli mérésnél az asszisztens 80,5 kg-t mért(téli ruháztaban, csizmában, telt hólyaggal...na mindegy)..Le még nem csesztek..mondjuk még "csak" 16+4 hetes vagyok...és bevallom én az édeset kívánom , előtte sosem ettem ennyi édeset mint most:S

A védőnővel is mázlim van, mert jó nagy darab, tőle sem hallottam még azt , hogy húha...az uram előtt szégyenlem egyedül, ő 65 kg..:(

2011. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!