Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csapják be a terheseket...

Miért csapják be a terheseket azzal, hogy védőnőhöz járni kötelező? /Valójában nem az. /

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 15:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Persze hogy járni nem kötelező, mert a védőnőnek kötelező eleinte hetente majd havonta elleőrizni, úgy hogy ő jön ki, ez viszont kötelező.
2009. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy tudom, hogy a védőnő hatósági személy, és így joga van pl. felkeresni az otthonodban, nem teheted meg, hogy nem engeded be. Innentől kezdve nem nagyon lehet kiküszöbölni.


Egyébként meg hasznos, hogy néha megméri a vérnyomást, és ellenőrzi a vizeletet.

2009. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Csak a gyerek születése után. Addig semmi joga nincs.De ha valaki tud jogszabályt, hogy de igenis van, akkor várom.
2009. febr. 1. 15:26
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
nem kötelező csak kell a pecsétje :D
2009. febr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
itt elolvashatsz mindent:www.complex.hu/fontos.php?aev=2004&ane=2
2009. febr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
terhesség alatt nem kötelező,járnod ha nem akarsz,de akkor különböző támogatást sem fogsz megkapni,mert ahoz 4pecsét kell a 9hónap alatt.Bár ha Te nem vagy rászorulva,akkor ennek csak örülhetsz.
2009. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi aki küldte a complex-es linket. Ebből az derül ki, hogy neki vannak kötelező feladatai, de az, hogy nekem meg kötelező azon résztvennem, azt nem tudom levezetni belőle. Másrészt: nem a védőnő pecsétje kell, hanem az ORVOSI igazolás arról, hogy négy alkalommal részt vett vizsgálaton és úgy kaphat anyasági támogatást, egyszeri összeg kb 60-70 ezer. /Erre sajnos nekem is szükségem van. / Volt már valakinek tapasztalata arról, hogy nem vette igénybe a védőnői szolgáltatást? Mi történik olyankor??Jegyzői eljárás?? Büntetés, végrehajtó???
2009. febr. 1. 16:00
 8/20 anonim ***** válasza:
51%
Egy ismerősöm védőnő,és Ő mondta nekem a kiskönyve az Ő pecsétjük kell,ahoz,hogy támogatást kapjál,nyugodtan kérdezz rá ez igy megy.Nem szimpi a védőnőd,hogy igy kivagy akadva ezen?Havonta csak 1* kell elmenni.
2009. febr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló! Látod ez a bajom a védőnőkkel, hogy még ebben is félrevezetnek. Itt van:

[link]

De sok más helyen is megtalálhatod, ha rákeresel az anyasági támogatás címszóra, hogy NEM az ő pecsétjük kell, hanem ORVOSI IGAZOLÁS.

Még nem voltam védőnőnél, nem is szeretnék bejelentkezni, nem is fogok, ezért érdeklődöm, hogy most akkor milyen szankciók várhatóak?!

2009. febr. 1. 16:11
 10/20 anonim ***** válasza:
68%
Szia.te az anyasági támogatásról beszélsz.Nem pedig az egyszeri hozzájárulásról,amihez a védőnő pecsétje is kell.Te tudod,ha nem akarsz,nem kell menned.Hogy lehet-e ebből bajod?Ezt kérdezd meg az orvosodtól.Ő tuti választ tud adni.
2009. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!