Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beadassam az influezna elleni...

Beadassam az influezna elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
26 hetes terhes vagyok, tartok az oltás esetleges mellékhatásaitól, féltem a babát. De mi lesz ha beteg leszek? Mi legyen?
2011. jan. 15. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én beadattam tavaly is (akkor nem voltam terhes) - semmi bajom nem lett tőle, és influenzás se lettem.

Most babát várok, és 28. hetes voltam december közepe/vége felé amikor ismét beadattam, ingyen volt és a hármas kombinált oltást kaptam. Előtte megkérdeztem a szülészemet is aki osztályvezető főorvos, azt mondta, nyugodtan, sőt, hiszen a vakcinában nem élő vírus van, semmi kockázata nincs, viszont védettséget ad. A háziorvos ugyanezt mondta, így be is adattam. Jobban féltem elkapni az influenzát mint egy esetleges kockázattól ami mint kiderült nincs is. A férjem is megkapta a h1n1 ellenit, neki a szimpla oltást adták be, ezt ő szintén ingyen kapta meg.

Egyébként nekem utána egy picit piros lett a helye és megduzzadt, de pár nap alatt elmúlt a duzzanat (mint egy szúnyogcsípés helye olyan volt) Semmi más mellékhatást nem érzékeltem.

2011. jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit tennék hozzá, hogy a családomban éppen most lett valaki beteg, valamilyen influenza, de nem tudom melyik típus. Elég rosszul van az illető, lázas, fekszik, végtagfájdalom, szóval minden ami az influenzával jár. Szerintem ezt mindenképpen el kell kerülnünk babásan, hiszen a mi immunrendszerünk sokkal védtelenebb, a babára koncentrál és nem saját magára. Ezért a kismamák a veszélyeztetett csoportba tartoznak, ezért jár nekik ingyenesen. Nekem a múlt héten fájt a torkom pár napot, már attól éppen eléggé megilyedtem, de citromos mézes hársfa teával, tantum verdével és 500-as C vitaminnal kikúráltam magam pár nap alatt, már kutya bajom. De nagyon féltem, nehogy ne múljon el.

Ezért mondom, inkább ne akarj beteg lenni, megéri az oltás!

2011. jan. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. ha nincs gyulladás a szervezetedben, nem fáj a torkod, nem folyik kórosan az orrod, semmi baj nem lesz, ajánlják is beadatni. Előfordul olyan, akinek a szervezete kis lázzal reagál. Nem lesz semmi gond akkor sem.

Ha beteg lennél az influenzától, akkor még a szövődményektől is félhetsz.

A babára nincs kihatással az oltás, mitöbb, úgy emlegetik, hogy immunanyagaidnak köszönhetően még védett is lesz egy ideig.


2. én beadattam év végén...

Néhány napja a kisfiam vírusos légcsőhurutot kapott, amitől kezdődő tüdőgyulladása lett. Fertőző. Az influenzát nem teljesen zárták ki.

MOST MIBEN REMÉNYKEDHETNÉK, ha nem lennék beoltva?!

2011. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szintén 26. hetes

Csütörtökön kaptam meg, pénteken a férjem már lázasan jött haza, valami virust szedett össze a munkahelyén.

Most én is 38 fokos lázzal fekszek itthon :-S

Nálam a kettő összecsapott, egyébként élő, gyengitett virust tartalmaz a hármas, kombinált oltás

De ha előre tudom ezt, akkor is oltatok, nem szeretnék a hiradóban szerepelni, mint intenzives, lélegeztetőgépre tett kismama

2011. jan. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnők azt mondták, hogy csak a Fluval P-t adassam be(ez van a H1N1 ellen). A másikat nem szabad!
2011. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szintén 26 hetes kismama vagyok:-)

1 hete kaptam meg a 3 komponensű oltást.

Én sem tudtam eldönteni,ezért felhívtam a szülészemet és megkérdeztem mi az ő álláspontja oltásügyben.

Azért ő az orvosom mert maximálisan megbízom a tudásában tehát elfogadtam,hogy mindenképpen oltassak!!

Én is efelé hajlottam,viszont kellett egy hozzáértő véleménye.

Jobban tartottam attól,hogy még csak most kezdődik a járvány,és nem szeretném az utolsó hónapokat a szülésig végig izgulni.A családom is így nyugodt.

Az oltástól az oltott végtag fájdalmán,és a kb 1 napig tartó általános gyengeségen kívül mást nem éreztem.

Remélem segítettem.

A családod mit mond?

2011. jan. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az injekciós(!) kombinált oltás nem tartalmaz élő vírust! Az orrspray gyengítettet.


Az ÁNTSZ javasolja az idei/tavalyi kombináltat ingyenesen pontosan a rászorulóknak... idősek, terhes kismamák. Az ÁNTSZ is tisztában van azzal, hogy élő vírusú védőoltás nem adható kismamáknak, így nem ajánlanák ha élő vírusú lenne az idei kombinált.


"Az idei szezonális oltóanyag a H1N1 víruson kívül még két influenzatörzs ellen nyújt védelmet. Ez a kombinált szérum azonban - a korábbi években tapasztaltak szerint - csak a veszélyeztetett körnek, az időseknek, bizonyos betegségekben szenvedőknek és a kismamáknak ingyenes. Aki egészséges, mégis szeretne kérni ilyen védőoltást, annak a háziorvosa felírja receptre, és a vény ellenében kiválthatja a patikákban."

2011. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hahó?Hogyan döntöttél??
2011. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Nem igazán tudom mit csináljak... nem voltam beteg 3 éve... szedek vitamint, mindig is szedtem. Nem járok közösségekbe nagyon, nem utazok metrón, villamoson. Szerintem elég kicsi az esélyem hogy elkapjam. A családban mindenki ellene van, igazából én is, csak a baba miatt aggódok egy kicsit. Viszont sok emberrel beszéltem, akik betegebbek lettek a szuritól, persze lehet hogy pont nem jókor kapták meg és amúgy is betegek lettek volna. Én reménykedek, hogy elkerül és azt hiszem maradok a vitaminoknál és a gyümölcsnél.

2011. jan. 17. 10:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia első vagyok! Nem a közösségbe járáson múlik, hiszen azt írod, "nem nagyon" jársz, tehát azért jársz, és akikkel érintkezel - legyen az a családod, vagy a legjobb néhány barátod - járnak közösségbe és utaznak tömegközlekedésen, vagy járnak bevásárló központba.

Nem akarlak befolyásolni, csak elmondom, hogy én mi alapján döntök ilyen kérdésben. Nem a saját megérzésemre hagyatkozom, nem a családom befolyásolására, nem is a gyakorikérdésekre (persze az ember kiváncsi, hogy mások hogy csinálják) - hanem a kizárólag az orvosom tanácsa alapján döntöm el, mivel szerintem ha valaki, akkor egyedül ő ért hozzá.

2011. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!