Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabéteszes kismamá...

Terhességi diabéteszes kismamák, a nyírfacukorról mit tudtok?

Figyelt kérdés

Pár napja állapították meg, hogy magasabb a cukorszintem, mint kellene, és napi 160 grammos CH diétát, valamint teljes cukormentes étrendet javasoltak. Az édesítőszerekre azt mondták, hogy jobb, ha kerülöm, mert vegyi anyag, és eljut a babához is.

Az egyik ismerősöm javasolta a nyírfacukrot, mert ez természetes anyag, és most olvastam a neten, hogy a glikémiás indexe is csak 7 (!).

Szóval az érdekelne, hogy ismeritek, használjátok-e?

Jövő héten kell mennem kontrollra a diabetológiára, mindenképpen megkérdezem majd, hogy kis mennyiségben lehet-e, most csak tájékozódni próbálok.

Előre is köszi a válaszokat!


2011. febr. 14. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:

neekm pont az mondta a dietetikus, hogy nem lesz semmi baja az édesítőtől a babának.

Mindeneseter azt használok több mint 10 éve, ebb beletartozott 2 terhesség, 2 szoptatás (2. még folyamatban)

Gyümölcscukrot is max 30 grammot lehet egy nap fogyasztani.



100 gr nyírfacukor=50 gr CH

[link]

2011. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én vettem anno nyírfacukrot és stevia-t (asszem így írják) is, amikor kiderült, hogy terhességi cukrom van. A nyírfacukrot nem használtam el, ellenben a stevia-t igen. Nincs CH-tartalma, van folyadék változata is (lehet csöpögtetni) és nincs mellékíze, ha nem használsz belőle sokat. Ja, és természetes anyag. Szóval én ezt ajánlom. Nem olcsó. 4000 ft körül van egy üveg, de ez nekem elég is volt végig kávéba, teába.
2011. febr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!