Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első vérvételnél milyen...

Az első vérvételnél milyen vizsgálatokat végeznek el "rutinszerűen" és milyen vizsgálatokat érdemes még külön kérni (mennyibe kerülnek)? Ki adja a beutalót a háziorvos vagy a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:

hepatitis szürés

szifilisz szürés

kérésre hiv szürés - külön vérvétel -

vércsop megállapítás ha Rh - vagy

általános labor - szérum vas hemoglobin szóval szerológia.


kérhetsz hiv szürést

vércsoport megállapítást - később még lesz-


az utolsó kérdésre nem tudok egyértelmü választ adni magyarországon nem egységes a terhesgondozás. Vagy ez vagy az adja.

2011. febr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Védőnő+háziorvos adja nekem a beutalókat, kivéve az uh és az AFP, azt a terhesambulancián kell kérnem, de oda is védőnőtől kapott "igazolással" szoktam menni.

Nekem az első vérvizsgálatnál a vérszegénységet és a fehérvértest számot nézték különösen, utóbbit, mert gyulladásra utalhat. Vizeletnél üledéket vizsgáltak. Egy másik helyen vércsoport és az anti-d, illetve wasserman és hepatitis szűrések voltak.

2011. febr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdemes megcsinálni még a Torch vizsgálatot, a következő vírusokra szűrnek: Toxoplasma, Rubeola, Cytomegalovírus, Herpes .
2011. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!