Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes vagyok és az ajkamon...

10 hetes vagyok és az ajkamon megjelent egy herpesz. Okozhat-e gondot a babánál, illetve ajánlanátok valami szert, amit most használhatok?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
alkoholos zsepivel szárítgasd és menj a gyógyszertárba, mondd h első trimeszteres kisama vagy és javasoljanak vmit rá. Nekem is ha jól emlékszem az első harmadban volt, és azt mondták a zoviraxot lehet, de tudom, a tájékoztatón az van h nem, hát ezért inkább kérdezz rá.És ügyelj arra, h ne töröld uazzal a törölközóvel (inkább csak zsepivel)mint lent, mert bár nem teljesen uaz a vírus mint a nemi herpesz, kiválthatja azt is, ami gondot okozhat.
2011. márc. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem okoz gondot a babának. Kenegesd Zovirax-szal amilyen sűrűn csak tudod, jó vastagon. Én is nagyon hajlamos voltam herpeszre, ismétlem voltam, nagyon sokszor volt herpeszem, ha nem otthon ittam pohárból, és sokszor ha rá gondoltam, máris kijött egy herpesz a számon. 4 hónapos terhes voltam, amikor utoljára herpeszem volt. Azóta valamilyen oknál fogva nem volt herpeszem, 1 darab sem!! És ez már 20 hónapja van így. Talán átmeneti, talán "kinőttem", nem tudom. Arra figyelj amikor már meglesz a gyerek, hogy ha herpeszed van, vagy ha valakinek herpesze van a családodban, hogy nehogy a baba szájához érjetek a herpesszel, tehát ne csókold szájon, mert akkor ő is megkapja ezt a vírust, és hajlamos lesz herpeszre egész életében.
2011. márc. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mindenképp kérdezz ré a gyógyszerésznél a zoviraxra, mert az jó ,de az első 12hétben sokmindent nem szabad
2011. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Főzzél citromfű teát öntsd jégkockatartóba és fagyaszd le! Napi 3-5 jégkockát dörzsölj el a szádon a jég lefagyasztja a vírust a citromfű meg gyógyítja sokkal hatásosabb, mint a zovirax és olcsóbb!
2011. márc. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!