Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7ker. Ben lakok.8keületi...

7ker. Ben lakok.8keületi kórházba járok terhes gondozásra. Most kell felkeresnem a védőnőt. Hova menjek a védőnőhöz?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 14:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Kérdés folyt.köv. mert nem fért ki.A lakcím kártyám szerint Gyulai lakos vagyok. (Ezen nem is akarok változtatni). A 8ik hónapban beköltözünk a házunkba ami egy kis városban van ,ahol nincs kórház.Hova menjek védőnőhöz?s.o.s
2011. márc. 15. 14:11
 2/8 anonim ***** válasza:

A lakcímed (7. kerület) szerinti védőnőhöz menj.

Igazából az lenne a jó, ha átjelentkeznél, mert így a babád is gyulai lakos lesz, és kicsit bajolóssá válik a vele kapcsolatos ügyintézés.


De ha nem, akkor is ahhoz a védőnőhöz menj, akihez a 7. kerületi címed szerint tartozol, mert ők terület alapján vannak felosztva, és egy 8. kerületi nem fog kijárni a babádhoz a 7. kerületbe.

2011. márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolónak igaza van, járj a 7. kerületbe védőnőhöz, aztán amikor elköltöztök akkor viszed a papírjaidat a másik védőnőhöz ahol lakni fogtak, de oda már tényleg jelentkezzetek be, nehogy emiatt fennakadások legyenek a baba ellátásában. Sajnos nálunk is az a helyzet, hogy napokon belül el kell költöznünk, aztán meg a 7.-8. hónap környékén megint költözünk :S
2011. márc. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is így terveztem,de eléggé akadékoskodók.El akartunk menni a 7ik kerületi nőgyógyra hogy megállapítsák a terhességet és nem fogadtak mert gyulai vagyok.Azért kell gyulai lakosnak maradnom mert segélyt kapok.Muszáj ott maradnom.A GYES GYED az meg tudjátok mire elég.Én most jól keresek de 4h-ban vagyok bejelentve.Szóval ügyeskedni muszáj.És a régóta várt babánknak is mindent meg akarok adni.=minden pénz számít.
2011. márc. 15. 20:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló.Ha én gyulai lakos vagyok a párom pesti akkor a gyerek is gyulai lakos lesz?Nem az számít hogy hol él?Semmit nem tudok erről.Első babánkat várjuk.
2011. márc. 15. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:

A baba automatikusan az anyukája állandó lakcímre lesz bejelentve, minden hivatalos papírját oda fogják küldeni.

Csináltass legfeljebb egy tartózkodási helyet Pesten, attól még a kicsi nem kerül ide, de neked egyszerűbb lesz a terhesség alatt.

2011. márc. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nem értem én ezt a rendszert:)
2011. márc. 15. 22:41
 8/8 A kérdező kommentje:
A 7. ker.-i fogadott és tök rendes is volt.
2011. márc. 24. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!