Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 éves vagyok és terhes. Mit...

14 éves vagyok és terhes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 17:20
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
84%

Mindenképpen beszéld meg a szüleiddel, atyaég.. Nagyon fiatal vagy még!!! Két lehetőséged van, vagy megszülöd és örökbeadod, vagy abortusz.


Egyik sem egyszerű. Személy szerint én utóbbit nem ajánlom, nem lehet tudni, hogy milyen következményekkel jár a későbbiekben, viszont ennyi idősen kihordani sem semmi. Mindenképpen kérj segítséget a szüleidtől!


Ha pedig nem akarod elvetetni, de megtartani sem, akkor örökbeadhatod nagyon jó szülőkhöz, akik nagyon boldogok lennének, akiknek nem lehet gyermekük.


Mindenképpen jól gondold meg!

2011. márc. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Mindenképpen el kell mondanod mivel kiskorú vagy!
2011. márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg az egyetlen megoldás hogy elmondod otthon.

Ha ennyire nem mered mindenképpen meny el egy családsegítö központba. a neten beírod a lakhelyedhez közelit megtalálod. Ha falun laksz akkor pedig keresd fel a helyi védönöt, vagy ha úgy jobb menj el egyedül a gyerekorvoshoz és mond el neki.

Ezt valakivel meg kell osztanod.


Azt nem teheted hogy titkolod 9hónapig majd a wc-n megszülöd és esetleg meglöd a gyerekedet. Akik nem merték elmondani sajnos sok nö így cselekedett.

2011. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim válasza:
79%

Hát.. gratulálok a válaszadóknak! Gondolom, kivétel nélkül mindegyikőtök erkölcsileg feddhetetlen, csupa jó döntést hozó mintapolgár!

Nos - ez a lányzó viszont nem erkölcsi bírálatot kért, hanem tanácsot... Igen, még az is lehet, hogy "poénból", de ha nem, sajnos akkor sem ő az első és nem is az utolsó, aki ilyen helyzetbe került, így akár normális válasz is adható a kérdésre!


14 évesen gyereket szülni - ez egyszerre három életet vág haza idő előtt! Ugyanakkor 14 évesen abortuszra menni - nos, jó esély van arra, hogy a szervezet "bosszút áll", és utána hiába lesz itt az ideje, nem érkezik baba többet. Ez legalább akkora eséllyel vág haza két életet, mint a korai szülés.

Ha ilyen helyzetbe kerültél, akkor azért sanszos, hogy anyuval nem tudsz mindent megbeszélni - mégis: ez az a helyzet, amikor muszáj vele beszélgetni... De a lényeg: bárhogy is döntesz: az a TE döntésed legyen! Ne a szüleidé, ne a tanároké, (legfőképp: ne a barátoké!) - és ne a társadalmi elvárásoké... mert bármit is teszel, ezzel a döntéssel éled majd le az életed! És hát ez az a helyzet, amikor jó döntés nincs...

2011. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Mennyi idős terhes lehetsz?

Mikor menstruáltál utoljára?

2011. márc. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
37%
Én örökbe szeretnék fogadni egy kicsit, évek óta várok..nagyon régóta..és tessék.. :( 14 évesen meg jön oda, ahova nem kellene még.. :(
2011. márc. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Kedves 17:41-es! (A második, természetesen.)


Tényleg úgy értékeled, hogy nem kapott a leányzó hasznos választ?! A tied miben különbözött?! Abban, hogy kihangsúlyoztad, feltétlenül neki kell döntenie?!

14 éves! Ugye a hatalmas bölcsességeddel ezt nem sikerült elfelejteni?!

2011. márc. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszélj anyukáddal.Gondolom igencsak meglepődik majd,de segíteni fog!
2011. márc. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
74%

17.41/2.)

Ez egy b*l*nd nő, aki ilyet tanácsol egy taknyos gyereknek, hogy 14 évesen maga döntsön!

Inkább ne írtál volna!

2011. márc. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
szia! Nem vagy egyszerű helyzetben,mindenképpen beszélj anyukáddal még ma! Mennyire biztos,hogy terhes vagy? Mivel védekeztetek? Amúgy egyik védekezési módszer sem 100%os, éppen ezért nem 14 éves kislányoknak való a szex,sosem értettem miért nem elég 17-18 éves korban elkezdeni,vagy később.Nem kell sietni a felnövéssel...ez már rajtad nem segít..figyelj 3 lehetőséged van,de ebben nem dönthetsz egyedül mert,fiatalkorú vagy,az egyik,hogy elveteted,abortusz ellenes vagyok,de nem szólok bele más életébe mit csináljon,viszont ezzel nagyon nagy az esély,hogy nem lehet soha többet gyermeked,ráadásul lelkileg is nehéz feldolgozni, a második lehetőség,ha kihordod megszülöd és örökbe adod egy olyan párnak akik régóta vágynak egy gyerekre, a harmadik,hogy megszülöd és megtartod.A másik két lehetőséggel ugyanúgy kiteszed a szervezeted a megpróbáltatásnak,mivel nem vagy teljesen kifejlődve,és nagyon fiatal vagy.Nagyon fontos,hogy anyukáddal beszélj,teljesen őszintén,és együtt eldöntsétek mit csinálsz.Felesleges neked a fejmosás,úgyis tudod szerintem,hogy hibát követtél el,és van egy olyan érzésem tanulsz majd belőle!Sok sikert kívánok, és azt kívánom,bárhogy döntesz jól alakuljon az életed!
2011. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!