Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kell megigenyelni a...

Hogy kell megigenyelni a tgyast? Es milyen papirok kellenek hozza?

Figyelt kérdés
35hetes terhes vagyok.36.hettol akarom.csak addig gondoltam beszerzem a papirokat.
2011. ápr. 1. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Jobban jönnél ki anyagilag, ha csak a szülés napjától vennéd igénybe. Egyébként az OEP honlapjáról letölthető az igénylő lap, azt kell kitöltened és a munkáltatódnak kell intézni a továbbiakat.
2011. ápr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem automatikusan a munkáltatóm intézte, a gyed-et is.
2011. ápr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szülés után közvetlenül a kórházban töltetik ki veled a papírokat, és ők postázzák ki a hivatal felé. Legalábbis a SOTE-n így volt.
2011. ápr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kórháznak semmi köze a TGYÁS-hoz és egyébhez... Az a munkáltató dolga. Ha a SOTE-n így volt, akkor te nyilván ott dolgozol, másképp ez nem lehetséges.
2011. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is a 36. Héten igényeltem: a munkahelyem elküldte a nyomtatványt, amin a tgyást kell igényelni és ami le is tölthető az oep honlapjáról, szóval ezt kellett visszaküldenem kitöltve a munkahelyemre , továbbá a családi adókedvezményről rendelkező papírt, illetve a háziorvosomtól kapott igazolást, arról, hogy a szülési szabadságomat megkezdtem és a terhességi kiskönyvet első 4 oldaláról egy másolatot, ezeket a munkahelyem továbbította az oepnek. Szülés után pedig a kórházban kapott 2 példányos igazolás egyik példányát és a szül. Anyakönyvi kivonat másolatát is nekem kellett beküldeni az oepnek. Az én munkahelyem nem tb kifizetőhely.
2011. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!