Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok megigényelni és hol?

Mit tudok megigényelni és hol?

Figyelt kérdés

Londonban élek azt szeretném megtudni hogy a maternity leave-t hogyan kapom meg,milyen papír kell hozzá és kitől kell beszereznem?Ezt a munkahelyemről fogom kappni?

Az MATB papíírt kitől kapom és kinek kell adnom?

Köszi előre is


2011. okt. 16. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A 20. heten lesz uh, azutan allitja majd ki a vedono a maternity leavet. Ha az uh utani talalkozason magatol nem mondana, akkor kerdezd meg es kerd meg, hogy keszitse el. Azert, mert akkor meg havi egy talalkozas van es ez az egy honap sokat szamit, marmint az en munkaltatom szerette mindket szules elott hamar tudni, hogy kb mikor kezdem meg a maternity leave-t. Ezt viszont csak a matb1 leadasaval tudod kozolni fele.

Van egyebkent egy nagyon jo program.

Ezt toltsd ki az adataiddal:

[link]

A vegen kidobja, hogy pontosan mire vagy jogosult, leirja a jogaidat is, ha megadod a heti fizetesedet, akkor kikalkulalja azt is, hogy mennyit kapsz az elso hat hetben (a fizu 90%-a, mondjuk ezt konnyu kiszamolni), majd azt is kidobja, hogy meddig fog tartani az utana levo fizetett idoszak es azt is kidobja, hogy meddig lehetsz meg utana otthon fizets nelkul, de meglevo jogviszonnyal.

Ezekhez termeszetesen meg kell adni a datumot is, hogy mikor tervezed megkezdeni a maternity leavet.

Gondolom azt tudod, hogy azt max 11 hettel a kiirt datum elott kezdheted meg, de ha van felhalmozott szabid, akkor azt kiveheted elotte, nekem az egesz evest kiadtak, ami meg bent volt. De nem kotelezo kivenni, elhasznalhatod akkor is mielott visszamesz dolgozni, vagy felmondas elott, ha nem mennel vissza.

Igazabol ha egeszsegugyileg nincs gondod, akkor celszerubb minel tovabb dolgozni, inkabb jobb a babaval otthon lenni tovabb, mint terhesen elotte.


jah igen: a kalkulator vegen meg a fonokod, ceged nevet es a sajat nevedet is megadhatod. Ez azert jo, mert az altalad beirt maternity kezdesi datummal kidob a vegen egy levelet, ez egy kisero level a matb1-hez, amiben nagyon precizen meg lesz fogalmazva minden szandekod, nem neked kell a levelirassal szorakoznod. Jo, formalis es egyszeru. Ezt es a matb1-et atadod majd a fonokodnek es remelhetoleg nem lesz ellenvetesuk. Ha esetleg szabit vennel ki maternity leave elott, akkor azt szinten jelezd koran, jobb, ha errol is tudnak.

2011. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az információt. Én a védőnővel csak egyszer találkoztam 11 hetes terhesen, utána még voltak vizsgálatok, de akkor nem találkoztam vele, 20 héten ultrahangon voltam aztán a nőgyógyásszal találkoztam (a lányomat császárral szültem és ezért kellett konzultálnunk az orvossal) és a doki mondta hogy kérjek időpontot a védőnőtől és havonta kell mennem hozzá, de amikor kértem az időpontot azt mondták hogy mivel ez a második terhességem a 27. héten találkozom vele, a munkahelyemen meg már jó lenne leadni azt a nyomtatványt. Viszont azt már megtudtam hogy a GP is kiadhatja az MATB1-et és hozzá holnap megyek.

A munkahelyemen rendesek és szóban már jeleztem meddig dolgozom, de már jó lenne papíron is közölni velük.

Mégegyszer köszönöm gyors válaszod.

2011. okt. 17. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!