Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az esélye egy újabb ikerter...

Mi az esélye egy újabb ikerterhességnek? Igaz, hogy a közel 40 éves pasiknál nagyobb az esély az ikrek létrehozására?

Figyelt kérdés
terhesseg elott hormonalis gyogyszereket szedtem a hiperprolaktinemiamra, a terhesseg 6.heteben fajdalmas gorcsokkel jaro verzesem volt, a huvelyultrahangon 2 pontot lattak a petezsakban, 10 napos huvelykupos(prosztaglandin) kezeles utan csak egy pont maradt.a doki szerint ikerterhessegbol egy vetelt, lehet hogy legkozelebb ujra sikerul ikreket "csinalni"?
2007. jún. 14. 22:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, nem az apa, hanem az anya kora számít!


Ez találtam:

Ikerterhességre hajlamosító tényezők:

Az anya kora. Idősebb korban több az ikerterhesség. A 30 év fölöttiek között háromszor gyakoribb az ikerterhesség, mint a 30 év alattiaknál.

Többedszer szülő nőknél ugyancsak gyakoribb, mint először szülőknél.

Örökletes tényezők is szerepet játszanak, mert egyes családoknál halmozottan fordul elő ikerterhesség.

Meddőségkezelés kapcsán is gyakoribb az ikerterhesség. Indukált terhességek és mesterséges megtermékenyítés kapcsán több ikerterhesség alakul ki, mint spontán terhességek esetén

2007. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!