Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondjam el a családnak...

Hogy mondjam el a családnak hogy terhes lettem?

Figyelt kérdés
Tegnap csináltam tesztet, és pozitív lett. Egyetemre járok, és ott kell hagynom így, vagy halasztanom. A bátyám is nemrég hagyta ott az egyetemet, (mert átsorolták költségtérítésesre) és biztosan nem örülnének neki, hogy most én is otthagyom. Szakmám nincs, csak 1 érettségim. Barátom munkát keres nagy erőkkel, mert nemrég végzett a hegesztői szakmájával. Ő 24 éves, én meg dec.-ben voltam 19. 4 éve vagyunk együtt, ő is és én is szülőknél lakunk. Nem akarok abortuszt. Nem tudom hogy hogyan mondhatnám el akárkinek is hogy babám lesz. Jövőhéten, vagy azutáni héten megyek nőgyógyászhoz, és addig nem akarok szólni, de utána már el kell mondani...
2011. ápr. 9. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Természetesen tartsd meg a babát,mondd el doki után,hogy terhes vagy,először csak anyukádnak,aztán apudnak és majd beletörődnek..nyugi,nem lesz gond.
2011. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minél jobban ráészülsz, annál erőltetebb lesz, és nem fog jól elsülni. Csak így: babát várok..... és utána maradj csendben, úgyis adni fogja magát a dolog.

Előtte mondjuk azért annyit mondj nekik, hogy beszélni szeretnél velük!

Sok sikert! :)

2011. ápr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez benne van a pakliban.

Én is nagyon féltem annak idején ettől a helyzettől, mert anyukám még abból is tök nagy patáliát csinált, amikor megtudta, hogy lefeküdtünk ...

Most nekem is van egy 14 éves lányom (aki még egyáltalán nem fiútik), de ha 19 évesen a te helyzetedben kerülne, biztosan teljes gőzzel mellé állnék.


Tehát, attól függ, hogy a szüleid milyen beállítottságúak.

2011. ápr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Anyám is 20 éves körül szült először, ő biztosan meg fog érteni, de amúgy is én vagyok a családban a fekete bárány, és félek hogy nem fognak támogatni. A segítségük nélkül nem fogom tudni végig csinálni.
2011. ápr. 9. 10:56
 5/10 anonim ***** válasza:

nem lesz gond az egyetemmel sem.hiszen levelezőn folytathatod tovább.szóval be fogod fejezni.a munkáról annyit,hogy érettségivel el tudsz menni vmi irodába pl. recepciósnak,ahhoz csak szg.tudás kell.

ne aggódj minden rendben lesz.

boldog babavárást :)

puszi

2011. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szülők nélkül is lehet csinálni.

Az egyetemet nem kell ott hagynod. A fiammal egy évet halasztottam(vele kellett is amíg "kicsi" volt)

A lányommal "vizsgáról mentem szülni:)" és most is aktív vagyok. Furcsa volt egyedül nagypocakkal rohangálni bent:)(nappalis vagyok ktg térítéses)

A párod szüleivel kezdjetek, ha félsz a családod reakciójától.

Terhes vagyok, ennyi elég is.

Vagy elfogadják a döntésetek, hogy megtartjátok, és segítenek valahogy, vagy kidobnak(2év után most békéltem meg anyámmal, engem kidobtak)

2011. ápr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A szüleim egyébként ilyen beszélgetős típusúak, csak épp én nem vagyok olyan.
2011. ápr. 9. 11:18
 8/10 A kérdező kommentje:
A páromnak csak anyja van, és vele nem vagyok jóban, szóval csak az én szüleimnek kell elmondani.
2011. ápr. 9. 11:20
 9/10 anonim válasza:
Szia,én is így voltam,két napja!Akkor voltam dokinál,és megtudtam babát várok..Először én sem akartam megmondani,de odaálltam anyám elé és megmondtam:terhes vagyok.Én a legrosszabbra számítottam és épp ellenkezőleg történt..Örültek neki,támogatnak..Még így is hogy a gyerekem apja azt mondta vetessem el,anyuék nem engedik,és én sem akarom,majd lesz valahogy,egy gyerekkel.. 27 éves vagyok első terhességem.A suli miatt ne aggódj,halasztasz,s akkor mi van?? Attól még nem dől össze a világ,a szüleid meg majd megbékélnek vele.Biztosan minden rendben lesz,most nyugodtnak kell lenned,ne idegeskedj az nem vezet jóra.Ez már a te életed,amit te irányítasz és nem mások.A párod elfogad,szeret,melletted van,mi kell még???A dolgok majd megoldódnak,mindenre az idő a gyógyír.Én sem aggódom,majd alakul,bárhogy is lesz,az idő megold mindent.Szia,és sok sikert mindenhez,egy kalappal.
2011. ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ilyesmit egyféle képen lehet elmondani anya apa terhes vagyok így. Biztosan meg fognak érteni és támogatni fognak.

Hiszen a kicsi az unokájuk te pedig a lányuk vagy.

2011. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!