Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama, aki május...

Van olyan kismama, aki május 30 körülre van kiírva és Karcagon szül?

Figyelt kérdés
Mit kell oda vinni a picinek és magamnak?
2011. ápr. 11. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem májusban szülök,de segíthetek :)


Magadnak vinni kell: 2 pizsit/ hálóinget,betétet 2 csomaggal nem árt,1 éjszakai legyen! Kell bugyi,ha teheted,egyszer használatos legyen. Törülköző-nem árt ha 2 van-, 1 köntös, zuhanyozáshoz is papucs,és amiben ott mászkálsz papucs. Tisztálkodási szerek, fésű,evőeszköz, wc papír,szalvéta,zsepi-mert ezeket ott nem adnak. A kiskönyved kell az adatfelvételkor,személyes iratok, apasági nyilatkozat vagy házassági papír.- Legyen nálad pénz,hogy le tudj szaladni a büfébe kajáért,vagy a szemben levő kis boltba,mert az ételnek nevezett valami nem ép ehető. Inni valót nem adnak,azt Neked kell venni/bevitetni a családtagokkal. Remélem semmit nem hagytam ki.


Babának: az ott tartózkodás alatt nem kell semmi, de nem árt,ha van nálad pelus! azt ugyanis- babásszobában ha leszel, beosszák,hogy napi 5 db van mindig. Ha marad 2, akkor azt kiegészítik 5-re másnap.

Mikor készültök haza,akkor kell ruha a babának: kis sapka, hosszú ujjú bady, rugdalózó, pólya.

Cumit még véletlenül se vigyél be,még mutatóba se,mert azért van olyan csecsemős,aki leharapja a fejed!-tapasztalta :)


Ha teheted,kérj babás szobát, ahol egész nap Veled lehet majd a kicsi. Igény szerint etetheted,ha kell,pelenkázhatod. Megmutatják,hogy kell pelust cserélni,hogy kezeld a köldökét! Nekem nagyon jó tapasztalatom van a babás szobáról! Éjfélkor elviszik, megfürdetik őket,hajnalban hozzák,és egész nap veled lehet...

A sima szobát is tapasztaltam, ott 3 óránként hozták a kicsit, ha lejárt az idő,de még szopizott a baba,akkor letépték a mellről... Nem volt jó,kicsit sem!


Remélem,tudtam segíteni!

Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv: Karcagon 2x szült,18 h. km

2011. ápr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a textil pelust lehagytam,abból sem árt,ha viszel párat: jól jön majd,amikor belövell a mell, meg amikor eszik a baba,akkor a cici felőli vállához szoktam teríteni,és ha ki is folyik a szájából a tej,akkor nem a ruhája lesz csupa tejcsi,-amit a kórházban akkor se cseréltek le,amikor szóltál,hogy lebukta a gyerek- és amikor böfizteted,akkor is jól jön,ha a válladra teríted,nem a ruhád lesz kajás,ha bukik a baba.

Remélem,most már tényleg mindent leírtam! Ja, és ha sima szobába kerülsz,ne felejts el vinni rejtvényt,vagy valamit amivel lekötöd magad!

2011. ápr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, te aztán tényleg tapasztalt anyuka vagy! :)
2011. ápr. 12. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!