Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg kell várni az egy éves...

Meg kell várni az egy éves munkaviszonyt, ha babát szeretnék?

Figyelt kérdés

2010. október 28-tól dolgozom a jelenlegi munkahelyemen.kisbabát szeretnénk a nyár végén,meg kell várnunk míg 1 éves lesz a munkaviszonyom?

Vagy a mai jogszabályok, hogy működnek ilyen esetben?!

A 3hónapos próbaidőn már rég túl vagyok, és a szerződésem határozatlanná vált.

Korábban már volt munkaviszonyom, több mint 3éves.


2011. máj. 17. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor kapsz jó tgyást meg gyedet, ha az elmúlt két évben összesen volt 1 év munkaviszonyod. Én így tudom, mert nekem 151 nap hiánya miatt nem lett meg.
2011. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Már nyugodtan rágyúrhattok a babára:)

Mivel fizikai képtelenség, hogy október előtt szülessen meg, így bármikor is jön, jogosult leszel a tgyásra és a gyedre.

Ugyanis a terhesség alatt és az esetleges táppénz alatt is él a munkaviszony, így amikor jövőre megszületik a baba, te már bőven túl leszel a szükséges 365 napon:)

2011. máj. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az elmúlt 2 évben volt 365 nap munkaviszonyod, akkor jár a GYED a teljes időre, ha kevesebb volt, akkor annyival kevesebb időre kapod. De a terhesség 9 hónap, és az is beleszámít. Addig még úgyis dolgozol, nem?
2011. máj. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem a teljes GYEDhez, több kell, mint 365, mert így csak 365 napig jár , a 365 nap a minimumhoz kell.

És nem munkaviszony, biztosítási jogviszony, ami mindenképp meglesz.

2011. máj. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Mivel olyan munkahelyem van, ahol - kb. 20kg-t kell emelnem, illetve röntgen-géppel dolgozom, és a veszélyes anyagokról nem is beszélve-szóval mihelyst kiderül,hogy jön a baba, sztem azonnali táppénzre megyek....

Nem kockáztatnék..........

2011. máj. 18. 11:09
 6/6 anonim ***** válasza:
A 365 nem ledolgozott napokat jelent, hanem munkaviszonyos napokat, azaz, amíg él a munkaviszonyod. Senkit nem érdekel, hogy te dolgoztál, szabin voltál vagy táppénzen.
2011. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!