Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha táppénzről szeretnék már...

Alaszka kérdése:

Ha táppénzről szeretnék már szülési szabadságra menni (Tgyás), akkor a háziorvosnál kell kezdenem?

Figyelt kérdés

Ő ad róla igazolást, és azt kell majd a munkáltatóhoz vinni?

36 hetes km


2011. máj. 31. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Előbb meg kell szülni a babát. Aztán igényelheted a TGYÁS-t, max a szülés előtt egy hónapra visszamenőleg. Később megkapod majd a különbözetet (mert a TGYÁS ugyebár több, mint a táppénz)A munkáltató intézi emlékeim szerint.
2011. máj. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kiírt időpont előtt 28 nappal lehet tudtommal igényelni. Azért akarnám már, mert az 70%-a fizunak, a táppénz meg csak 60%.
2011. máj. 31. 16:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól tudod, 28 nappal előtte.
2011. máj. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Disi ***** válasza:
Jól tudod, én is ma intéztem. Június 28-ra vagyok kiírva, május 31-ig voltam táppénzen ezt lezárta ma a dokim, és átvett terhes állományba, kaptam egy olyan nagyobb rózsaszín papírt, mint amikor táppénzre vettek, és mind a kettővel elsétáltam a munkáltatómhoz. Nekem is így éri meg jobban anyagilag.
2011. máj. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!