Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, akik korán kezdtek...

Kismamik, akik korán kezdtek vizesedni! Van valami jó tippetek a lábdagadásra?

Figyelt kérdés

Ha fél óránál többet állok egyből bedagad a lábfejem és a bokám.Ha a számítógépnél ülök akkor meg ugye a lógástól dagad be.Közbe lepihenek és felpolcolom,iszok calcium pezsgőtablettát(bár nem tudom ez mennyire hasznos)és megpróbálok sok vizet inni.Van amikor áztatom is a lábam,vagy teszek rá vizes ruhát..de hiába minden..,ha reggelre le is megy,egy kis menéstől vagy házimunkától megint kezd dagadni...

Nincs erre valami jó megoldás??Vagy ez már így marad,sőt még rosszabb lesz..?!!


2011. jún. 5. 13:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Az lemaradt,hogy 26hetes vagyok és kb5-6hete vizesedik már a lábam,de mostanában jobban..
2011. jún. 5. 13:42
 2/6 anonim ***** válasza:

én 32 hétig húztam a toxémia miatt és addigra 25 kiló jött rám, ami víz volt. nem tudsz mást tenni mint azt amit te is leírtál. mondják a sószegény étrendet, a fehérjedúsat, de nekem semmi sem használt. 38-as volt a lábam, terhesség alatt 41-es papucs kellett.


pihenj sokat, pláne ebben a melegben.,én is tavaly nyáron voltam terhes.


Calcium sandpzt én is ittam, méghozzá napi 3-at, mivel iszonyat zsibbadtak és fájtak az újjaim és a belgyógyászom ezt javasolta.

2011. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

35 hetes vagyok, már remélem kihúzom a 38-40. hétig kórház nélkül. Nálam is uaz a helyzet, mint nálad, kb. egy hónapja már. Mindenki azzal rémisztget, ha meglát, hogy : "Jajj, istenem, milyen a lábad! Na ha meglátja az orvos, rögtön befektet!!"

Már az agyamra mennek ezzel. Voltam vérvételen, vizeletvizsgálaton, minden rendben van. Csak ez a fránya víz!!! (MErt a toxémiának 3 feltétele: -magas vérnyomás, - vizesedés, -fehérje a vizeletben)


Amit az orvos ajánlott:

Sómentes diéta (nekem nem ér semmit)

Folyadékot uúgy lehet inni, sokat.

Fehérjedús étkezés


Holnap megint vérvétel, vizeletvizsgálat, szóval kontroll.


Elkezdtem szedni a Schüssler sók közül a 10. sorszámút, kb. 1 hete. A térdemről már lement a víz, de a bokámon sajnos még nem segített.

2011. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és amióta szedem a Schüsslert, ha lefekszem, hamar lemegy a dagadás. (Eddig sehogy sem ment lejjebb, ha pihentettem sem, most meg lemegy szépen.....az meg egy mások dolog, ha ráállok, akkor bizony vissza is megy a víz)
2011. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mindkét babával a 16. héttől vizesedtem, semmi nem használt csak ha feküdtem egész nap felpolcolt lábbal- ezt csak a kórházban tudtam megtenni:-)
2011. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

:( hát akkor ezek szerint nem nagyon tudok tenni sok mindent. :((((

Vizeletem rendben,vérnyomásom is...de a védőnőm az a "befektetős"fajta,úgyhogy félek,nehogy engem is be akarjon majd küldeni kórházba.

Hízni eddig 8kg-ot,de alapból is túlsúlyos voltam,-lehet ez is közrejátszik hogy ennyire vizesedek,nem tudom..

Eddig "csak" a bokám és lábfejem vizesedik...,Remélem nem lesznek gondjaim...eléggé félek emiatt..(pl toxémia)

2011. jún. 5. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!