Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Számolnom kell a magzatmozgáso...

Számolnom kell a magzatmozgásokat minden órában. Kell aggódnom?

Figyelt kérdés
Van úgy , hogy óránként4-5 alkalmanként mocorog vagy 2-3 alkalmanként, vagy egyszerse vagy van úgy hogy 12-szer. Mi a normális? mikor kell kórházba menni, ha kórós?
2009. márc. 19. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért kell minden órában számolnod a magzatmozgást?Nem tudom,hogy mi az oka,talán az orvosod kérte,de szerintem ez butaság,mert egyrészt másból sem áll a napod,csak számolgatásból,másrészt meg nem lehet mindig egyformán aktív a kis ember,neki is van szüksége pihenésre,akkor meg csak aggódsz,hogy most vajon miért nem mozog.Ha nincs különösebb oka annak,hogy ezt csináld,akkor szerintem bőven elég reggel is és este is egy-egy órában számolgatnod.
2009. márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem szerettem számolni,mert néha frászt kaptam ,amikor nem mozgott.

Szerintem az a lényeg,hogy mindennap mozogjon valamennyit.

Nekem volt olyan nap,amikor csak reggel és este éreztem egy kicsit és olyan is,hogy szinte egész nap.

Hogyha egy teljes nap kimaradna,akkor én elmennék az orvoshoz,hogy megnyugodjak.

2009. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. márc. 19. 15:33
 4/6 anonim ***** válasza:
én se számoltam,amiatt,amit előttem is írtak. nekem olyan is volt,h egész nap nem éreztem,csak éjjel - számított az időjárás,a hőmérséklet,mit ettem/ittam, mennyire voltam én aktív (akkor ő kevésbé) és sorolhatnám. Nem mindig volt meg a 10 magzatmozgás,nyugi :)
2009. márc. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia,

Nem akarom megérteni a számlálás lényegét, pedig muszáj lesz.

Ha a fiamat kéne számolni:S:S 250rúgás/órától a 0/óra rúgásig minden megy nála:S:S néha úgy, mintha ketten lenne. Egymás után 12 pillanatok alatt, máskor az istenért sem hajlandó úgy mozogni, hogy érezzem. És amiket olvasok, hogy ha a manó nem mozog egy meghatározott mennyiséget, akkor az azt jelenti, hogy nem kap elég... meg a lepény állapota romlott le. És lehet benne valami igazság, de nagyon sokszor csak riogatnak minket.

Ha rendszeresen érzed a picikét, akkor ne görcsölj, hogy ma 12kor csak 2rúgott. Lehet holnap 24t fog.


Boldog babavárást

2009. márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A magzatmozgást naponta kell számolni napi10 már rendben van. Persze ezt csak akkor érdemews, ha ugy gondolod, hogy csökkent a mocorgása az átlaghoz képest. Egyébként csak fölös macera.
2009. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!