Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szólíthatom máshogy a kisbabám...

Szólíthatom máshogy a kisbabám, mint a család többi tagja és hogy hangzik a Fodor Tímea Maja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudunk dűlőre jutni a kislányunk nevét illetően. Párom sok mindent szeretne, csak a Maját nem és meg bele vagyok szeretve abba a névbe. Szerintetek szép a Fodor Tímea Maja név? És baj lenne ha én Majának szólítanám, úgy, hogy mindenki más a családból Timinek? Nem akarok kiszúrni a kislányommal, csak úgy szeretnék egy Maját, már vagy 15 éve:-)


2011. jún. 21. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
A család remélhetőleg úgy fogja szólítani majd, mint te. Nem akarják majd, de ráragad az a név, ahogy az anyukája szólítja. a barátnőm ugyanebben a cipőben járt, az ő lánya Bodza, ugyanígy második név. A család őrjöngött, mindenki úgy hívja.
2011. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Tímea vagyok, és a Fodorhoz hasonló a vezeték nevem is, szerintem jó a Fodor Tímea Maja. Nekem is tetszett, de a párom le méhecskézte. :)

Így tök más neve lett a lányunknak.

2011. jún. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard a picit megkeverni. Ki az a Maja? Ki az a Timi? Tegyétek le a voksotokat az egyik mellett.
2011. jún. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

16 hós a fiam Botondnak hívják, második neve Mihály, mert apai ágon mindenki Mihály több generációra visszamenőleg, de mi direkt 2.névnek adtuk. Anyósom a mai napig Misikézi a legtöbbször, márcsak azért is hogy engem bosszantson (a párom nagypapája is így szólítja, de az más, mert ő 98 éves, tiszteletben megőszült öreg pátriárka, ráhagyom és nem is akarok ellenkezni vele, nem keserítem meg a hátralévő idejét).

A fiam gond nélkül hallgat a Misikére/Kismisire/Legkisebbmisire is, és a Botondra/Botira/Bobóra/Bogyóra/Tökire is ugyanúgy (ezek a legtöbbször használt becenevei)


Egyébként a névben már több mint 10 éve megegyeztünk, ez az én kedvenc fiúnevem volt. A férjem időközben elpártolt tőle, de én ragaszkodtam hozzá, és nagyon is jól tettem, mert TÖKÉLETESEN ráillik. Akárhány ismerősünk nyilatkozott e téren, mind azt mondta, hogy el se tudna más nevet képzelni neki, ő egy igazi Botond.


Ha neked Majád van születőben, akkor ne hagyd magadat.

De az is lehet, hogy megszületik, ránézel és azonnal tudni fogod, hogy ő bizony inkább Timi.

Egyébként a Fodor Tímea Maja nagyon szép így együtt (is, meg külön-külön is az lenne sztem).

2011. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jól hangzik és hidd el meg fogják szokni!

A mi kislányunk Varga Emese Anna lesz pedig a párom Emese helyett Kincsőt akart (én nem nagyon)de mióta megtudtuk hogy kislány úgy hívja,hogy Mesike és most már biztos ez marad!

2011. jún. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekem tetszik, ez a név így. A mi családunkban is van egy kislány akinek két neve van. Többnyire mindenki az első nevén szólítja, de az anyukája a második nevén hívja. Őt ez nem zavarja, 13 éves.
2011. jún. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :-)

Nekem csak egy keresztnevem van, de a régi ismerőseimnek Linda vagyok, az újaknak, meg hivatalosan Melinda, a mamának Rebi + a becenevek. Nekem sosem volt gond:-) csakhát nem emlékszem mikortól volt "3 nevem":-) és nem szeretném megkeverni a lányomat.

2011. jún. 21. 21:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is két nevem van, de mindig csak az egyiket használták (kivéve egy gimis tanáromat, de ráhagytam:P).


Nekem olyan fura a szitu, hogy behajoltok a kiságy fölé, hogy "sziiiiaaaa des kicsi Majám", erre jön apuka, meg a mama, "Jaaaaj, életem, kicsi Timi baba..."

Sztem tuti ugyanúgy fogjátok szólítani, kérdés, hogy ki enged majd:P.

Miután megszületik, mindig kérdezgesd az ismerősöket, hogy "ugye, hogy tiszta Maja", és akkor a párod is rászokik majd:P.

Ismerek pár embert, aki mindkét nevét használja, de azért a szülők, meg a szűk család ugyanúgy hívja őket!

2011. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom M. Maja Eszter, és úgy szólítjuk: "MajaEszter" :-)
2011. jún. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a kislányomat mióta megszületett a legritkábban hívom a nevén, van egy rakat beceneve (amikenk a rendes nevéhez semmi köze), épp ami aktuális, időben ez mindig változott, és úgí hívtam mindig ahogy a számra jött. hogy ez másnak tetzsik vagy nem-pont lesajnlom. az apja is mindig úgy hívta ahogy a szájára jött, sokszor időben egybeesően teljesen más beceneveken hívtuk és nem volt ebből gond. ettől függetlenül tudja mi a neve, és ha más mondja neki (a tágabb család azon nevezi) hallgat is rá.

én még azt is el tudom képzelni, hoyg timinek anyakönvezitek, de te majának szólítod, ebben nicns semmi fura. aranyos néva amúgy a maja.

van egy ismerős házaspár, ahol a nőt ilonának hívják, de a férje rejtélyes okokból csak katának hívja..... :))))

2011. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!