Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kihívom a mentőt, mert...

Ha kihívom a mentőt, mert elindult a szülés, akkor bejönnek a lakásba pl. vérnyomást mérni? Vagy egyből visznek a mentővel?

Figyelt kérdés
Bocsi a hülye kérdésért, de nem tudom, hogy ez hogyan 'működik' ... :/
2011. jún. 27. 16:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Biztos lehetsz benne, hogy nem a kapuból visznek el :) Először azért megnéznek, kell-e egyáltalán, hogy vigyenek. Különben miért akarsz mentővel menni? Ha van kocsitok, szükségtelen a mentő... persze, ha van, aki vezessen (nem rád gondolok)..
2011. jún. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy a párom itthon lesz, ha beindul a szülés, mivel dolgozik.

A sógornőm hiába tud vezetni, ha páromnál lesz az autó, hogy minél hamarabb beérjen a kórházba.

Szüleim 100km-rel arrébb laknak, párom szülei szintén dolgoznak.

Jobb 'ötletem' nincs, hogy mivel tudnék bejutni a kórházba, ha itt az idő .. taxiban meg nem szeretnék szülni ...

2011. jún. 27. 17:12
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
A taxi is hamar beér a kórházba, olyan gyorsan azért nem jön egy gyerek. :)
2011. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Engem azonnal mentőbe ültettek,közben kérdezgetett a csávó. Bár az is igaz,hogy rendszertelennek éreztem a fájásokat-3-5 percesek,aztán kiderült,hogy csak marha gyorsan érkezik a pici :-)


Szerintem jobb a mentő, biztonságosabb,ha gyorsan zajlik le a szülés,akkor azért a higiénia sem mindegy!



Üdv:2gyerkőcös,29 heteske

2011. jún. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

Így van! Ha nem 3-4. baba, akkor nem megy ám annyira gyorsan egy szülés, hogy rögtön szülnél :) Ha 10 perces fájásoknál szólsz a párodnak, 5 percesekkel elindultok a kórházba, még akkor is beértek, ha épp 50-60 kilométert is kell autózni. Én 2-3 perces fájásokkal értem be, délelőtt 9-kor... csak du. 3-ra lett meg a lányom. Igaz, semmit se siettettek, hagyták, hogy minden menjen a maga ütemében. persze, vannak gyors szülések is, de azok se 1-2 óra alatt zajlanak le :)

Szóval a taxi is bőven elég... Ha lehet, a mentőt hagyd a valóban utolsó megoldásnak :D

2011. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

Kedves első válaszoló:

Megnézném, ha egy váratlanul beindult szülés közben te bevinnéd a párodat a kórházba, nyugodtan vezetnél, és a szülést is levezetnéd.


Kérdező:

Nálunk elfolyt a magzatvíz, bejöttek és kivittük a páromat a mentőhöz, és irány a kórház.

Hozzáteszem a mentőben nem volt orvos csak mentőápoló, pedig a bejelentéskor mondtam, hogy elfolyt a magzatvíz, és 38 hetes a párom.

2011. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Csupán az olyan minden kákán csomót keresők miatt írtam, mint akik vannak itt néhányan... De látom, sikerült még így is valakinek hibát találnia. Mondjuk, azért nehogy az ember lassan ne írhasson semmit!
2011. jún. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Ja! különben egy sima szülésnél a doki és a szülésznő csupán asszisztál. Beavatkozniuk nem igen kell. Szültem már 4 gyereket, szóval talán tudom miről beszélek! Szóval csupán ennyit a szülés "levezetéséről"!!!!!
2011. jún. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Én mentőt hívnék,az tuti.

Az sem nagyon foglalkoztatna,hogy mi lesz ha mát itt vannak.

A sógornőmnek 1 óra alatt lett meg a kisfia,miután elfolyt a magzatvíz.Pedig első baba...Szóval ennyit arról,hogy nincs meg egy szülés 1-2 óra alatt.

2011. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Mentő! Miután az első lányunk az első fájástól számolva 1:57 percen belül megvolt! A taxiért meg fizessen aki akar!Mellesleg ha ideje gyorsan jön a baba,akkor nem száguldozhat 110-zel a kórházig,balesetet is okozhat!

Ha véletlenül gyorsa zajlanak le a dolgok,akkor a taxis valószínű örülni fog,ha gond akad,biztos segíteni is tud majd!

Gratulálok taxis gondolathoz!

2011. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!