Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kihívom a mentőt, mert...

Ha kihívom a mentőt, mert elindult a szülés, akkor bejönnek a lakásba pl. vérnyomást mérni? Vagy egyből visznek a mentővel?

Figyelt kérdés
Bocsi a hülye kérdésért, de nem tudom, hogy ez hogyan 'működik' ... :/
2011. jún. 27. 16:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Taxit biztos, hogy nem fogok hívni, mivel azért a higiénia számomra fontosabb, mint egy pl. naponta min. 20 ember izzadsága (főleg nyáron) egy autósülésen. Már bocsánat...


Mentővel meg valószínüleg hamarabb beérnék a kórházba, már csak arra is tekintve, hogy a piros lámpánál nem szokásuk megállni, ha 'helyzet' adódik. Lásd pl. magzatvíz elfolyik --> szülés. Oké, lehet, hogy 24 órán keresztül fogok szenvedni a szülőágyon, mert nem indul be olyan gyorsan, de az is lehet, hogy 20 perc - 1 óra alatt meg van a babánk.


Miután veszélyeztet vagyok, így arra se lesz időm, hogy a páromat vagy vmelyik rokont megvárjam, amíg a városi dugóban átevickél az egyik pontból a másikba, majd vissza ...

2011. jún. 27. 17:54
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődj azért utána, hogy melyik kórházba visz a mentő, mert ha több is van a városodban, nem biztos, hogy oda visz, ahol te szeretnél szülni.
2011. jún. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%
Ok, nem írtad, hogy nagyvárosban laksz... és azért lássuk be, még Magyarország sem csak Budapestből áll.. te így gondolod, más máshogyan. te döntöttél és ha ez téged megnyugtat, hívj mentőt. Szíved joga. A mentősök bemennek érted a lakásba, nem kell az utcán várni rájuk. Vizsgálgatni nem fognak, hisz a legtöbb esetkocsiban nincs orvos, csak mentőápoló. Még akkor se szükséges az orvos, ha épp elfolyt a magzatvíz...
2011. jún. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
90%

Én megkérdeztem, hogy vezethetek-e ha beindult a szülés, azt mondták, nem. Erre kérdeztem, hogy akkor hívjak mentőt? Mondták, hogy ne nagyon erre alapozzak. Inkább oldjam meg máshogy. (külföldön élek, itt nem küldenek ilyenért mentőt)


Végül a párom vitt be, de benne volt a pakliban, hogy nem fog tudni bevinni.

A mi kocsink sem steril, hidd el. sőt!!!


Ha mégis taxi lesz belőle akkor vigyél magaddal egy lepedőt, akkor tiszta maradhat minden.


Az orvosod egyébként mit mondott? Mentőt javasolt?

2011. jún. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy hány hetes vagy, de veszélyeztetettként nem lesz gondod mentőre, 34. hét után befektet az orvos a szülészetre. 2. babával páromnál is így volt.
2011. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
27%

Az első fájástól számítva 2 percen belül megvolt a baba? Akkor még taxit hívni sem igen volt idő, de a mentőt sem , ez a néger nő esete, aki egyszer elfeküdt valami szupermarketben és mire leért a feje a földre már kint volt a baba. Mondjuk ehhez vagy nálunk a kisebbséghez tartozó emberkék így szülnek, nem ritkaság.

De fehér embernél általában azért a szülés nem zajlik ilyen gyorsan.

Szerintem nyugodtan hívd fel a párodat valamelyik családtagodat, és bevihet ő, beértek simán, ha időben indultok.

2011. jún. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!