Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A stressz, idegesség mennyire...

A stressz, idegesség mennyire árthat a babának? Lehet valami betegsége emiatt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom betegsége nem lesz tőle, viszont korai terhességnél vetélést is okozhat, később pedig koraszülést.
2011. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A folyamatos, hosszan tartó stressz nem tesz jót, hisz a baba és érzi a feszültséget. Emellett ilyenkor a vérnyomás is emelkedik, a pulzus is, egyben az övé is. De azt, hogy néha ideges legyél, úgysem lehet elkerülni, ahhoz túl hosszú a 9 hónap :)
2011. júl. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Árthat! Anyukám nagyon sokat idegeskedett velem, a bátyámmal még nem. Amikor engem várt, apuval megromlott a házasságuk, majdnem elváltak.

Én elég labilis idegrendszerű lettem. Gyerekkoromban olyan dühkitöréseim voltak, mint egy kisebb idegösszeomlás. Elég érzékeny is lettem, hamar sírok. Még pszichológusnál is jártam kamaszkoromban!

Ma már nincsenek kitöréseim, de idegesebb természetem van,mint az átlagnak.

Most várom az első babám, de elég nyugodt vagyok. Próbálom nem felhúzni magam mindenen, mert semmiképp sem szeretném,ha az én babám is ilyen lenne!

2011. júl. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt,hogy a bátyámnak soha nem voltak ilyen gondjai. Nem voltak kitörései, erősek az idegei. Anyu mindig mondja is,hogy sajnos látszott gyerekkorunkban is,hogy kivel volt rosszabb terhessége! Sajnálja is nagyon, pedig nem tehetett róla.
2011. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az első terhességemnél félidősen elvesztettem az ikreimet.

A második terhességemnél emiatt rengeteget idegeskedtem.

Rettegtem, hogy megint baj lesz! 24 hetesen befektettek a kórházba

Mert sokat keményedett a hasam. Sajna, még a szülőszobán is voltam

Megfigyelés alatt. A sok stressztől pánikrohamok jöttek rám. Mindezek után, teljesen egészséges, kiegyensúlyozott nyugodt babám született. Most 8 hónapos és rendkívül nyugodt baba.

Valószínüleg nem jó a piciknek, ha a mama ideges, de nem feltétlenül lesz tőle bajuk.

Azért próbálj meg ne idegeskedni!

2011. júl. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!