Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én 16hetes terhes vagyok kb...

Én 16hetes terhes vagyok kb 3hete nem szedek semilyen vitamint (elötte szedtem a femibiont) káros ez így a babára a folsav hiány? Mostanába egyre többször fáj a fejem. Megfelelöen növekszik a baba?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 10:50
 1/10 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz Femibiont szedni, pl. hogy ne legyen túl nagy a baba, vagy ne hízz túl sokat, akkor szedjél vas+folsav tablettát, van ilyen irasd fel a dokival, nem jut eszembe a neve, de a doki és a védőnő is meg tudja neked mondani.
2011. júl. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A babának semmi baja nem lesz, én nem birtam semmilyen vitamint szedni, mert állandóan hánytam tőle, mindegy melyik volt. Egyedül vasat szedem, mert azt kell, de azt is pezsgőital formájában.

A baba pedig megfelelően növekszik, sőt állitólag nagy baba lesz.

37 hkm

2011. júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Hat hónapos terhesen, több nőgyógyász leszedte majdnem a fejem, hogy szedem még az elevitet.
2011. júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én orvosom havonta rákérdez, hogy ugye szedek vitamint?! Szerinte fontos. Szerintem is. Ha aggódsz, szedj valamit. Nem kell a méregdrága femibion, a 2000 Ft-os Gravida éppúgy megteszi.
2011. júl. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem szedek vitamint, sőt az első terhességemnél sem szedtem, és lám, teljesen egészséges gyermekem született, és a mostani terhességemmel sincs semmi problémám, egészségesek vagyunk mindketten.

Egyetlen egyre figyelek oda, hogy nagyon változatosan étkezzek, és igyak!


Nekem a dokim sosem szólt azért hogy nem szedek vitamint, de ha rossz lenne a vérképem, és az értékeim, biztos hogy szólna.


Szóval szerintem ne parázz, hogy nem szedtél, ha nyugodtabb leszel tőle, akkor viszont szedj valamit.

2011. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3 hónapig szedtem a gravidát,viszont a folsavat szülésig szedtem,neked nem ajánlotta a dokid a folsavat?
2011. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyes vagy, a Femibiont a terhesseg 13. hetetol lehet csak szedni! Svajcban elunk ugyan, de gondolom ugyanazt forgalmazzak Magyarorszagon is, rajta is van a dobozon!!
2011. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a femibion 800at a terhesség elejétől 13 hetesig, 13.héttől a femibion 400 at kell szedni néz utána!
2011. júl. 3. 12:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Második babámat várom, 20 hetes vagyok. A16. hétig szedtem folsavat, onnantól magnéziumot, most meg elkezdtem inni a hipp natalt, mert iszonyat fáradékony lettem.

Pedig a vérképem jó, nem is értem...

2011. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem szedtem terhesvitamint. Az én dokim csak akkor ajánlja, ha nem normális az étkezésed. Én rengeteg gyümölcsöt, zöldséget eszem, nagyon sok 100%-os gyümölcs-zöldséglevet iszom. Folsavat szedtem, de most már azt sem kell.

A fejfájás meg a frontoktól van!

15hkm

2011. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!