Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt káros szenvedélye,...

Akinek volt káros szenvedélye, hogyan mondott le róla a baba miatt?

Figyelt kérdés

Első terhességem elött dohányoztam, de olyan könnyen lemondtam róla, hogy számomra is hihetetlen volt.

Most viszont nem tudok lemondani a kávéról.

Még nem vagyok kismama, de szeretnénk kistesót a lányunknak.

Ezt ahoz a feltételhez kötöttem, hogy le kell mondanom a kávéról.

Nagyon rossz alvó a lanyunk és nem tudom reggelente megállni, hogy ne igyak legalabb 2-3 főzött kávét.

Zombi vagyok ha nem tuningolom magam.Van valakinek egy jó tippe erre?


2011. febr. 21. 22:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Helló!

Én nem mondtam le a kávéról.Ez a második terhességem,és mindkettőnél minden nap megittam/iszom 2 adag erős,otthoni,főzött kávét.


30 hetes kismami

2011. febr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is cigiztem terhesség előtt. Napi 1 doboz volt a minimum, de volt, hogy 2-t is elszívtam. Amint megtudtam, hogy jön a csöpp, elhatároztam, hogy leteszem, az ő érdekében. Ezt megvitattam a dokimmal is, ő azt mondta, hogy valóban fontos,hogy hagyjam abba, viszont valószínűleg nem fog menni egyik napról a másikra, s azt mondta a doki, hogy inkább szívjak el naponta 1-2 szál cigit, mert ezzel kevesebbet ártok a csöppnek, mintha az elvonás miatt feszengenék, ideges lennék. Első vizsgálatot követő 3 hétben napi 1 cigit szívtam el 2-3 részletben, majd teljesen letettem. Bevallom, néha hiányzik, sőt, néha beleszívok a férjemébe 1-2 slukkot.

Bocsi a kis kitérőért,ezzel arra szerettem volna célozni, hogy szerintem fokozatosan vond meg magadtól. Mondjuk te is ihatnál 1 kévét 2-3 részletben, így könnyebb lesz letenni. Sok sikert!

2011. febr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

1 babám van még. Mikor megtudtam hogy jönni fog,még elszívtam 1 szál cigit,és azóta nem gyújtottam rá. Nagyon könnyen ment,12év dohányzás után.

A kávéról viszont nem mondtam le,még terhes voltam napi 1kávé reggel,napközben nem ittam. Enélkül nem is tudtam volna magamhoz térni! Szerintem ha reggel megiszol 1-2nem túl erős kávét nem lesz gond. Nekem sem volt.

1éves kislány anyukája.

2011. febr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
körömrágás, dohányzás, terhesség alatt nem káváztam (azóta már igen, de mi nem tervezünk9, antidepresszánsok, pesszimizmus(az mondjuk nem szokás, de muszáj volt életszemléletet váltani).
2011. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

Igazából ez már a redukalt mennyiség :(

Nem tudok ez alá menni, pedig 5 hónapja próbálom....

nagyon alacsony a vérnyomásom és a vasam is.

Szedek vitamin készítményt és plusz vasat is, de még így sincs a vasam a normális közelében.

A terhesseg elején még fáradtabb leszek és nem tudom, hogy fogom ellátni a lányomat.Így 2-3 kávéval elviselhetőek a napok.

Bar csak újra a dohanyzásról kellene lemondanom.Az olyan jól ment.Kitaláltam, hogy nincs cigaretta és ennyi volt.Nem gyújtottam rá utánna.

2011. febr. 21. 23:15
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha le akarsz szokni a kávéról akkor van egy tippem! Vegyél egy koffein mentes kávét a koffeines mellé! Első napokban a rendes kávéból kicsit kevesebbet rakjál és pótold a koffeinmentessel! Aztán mindig kevesebb a rendesből és több a mentesből! Ez egy hosszabb folyamat, de én így csinálnám!
2011. febr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszönöm neked is

minden akaratomat össze kell szednem ehez a feladathoz :)

a lanyunk egy igazi kis örökmozgó csibész....minden enegria kell melé

2011. febr. 21. 23:20
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert hozzá!
2011. febr. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

köszönöm

ment a zöld kezecske mindenkinek

2011. febr. 21. 23:45
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem raktam le a kávét,miért kellene?????????Még mindig természetesebb mint egy pohár kóla!Csak magas vérnyomásban szenvedőknek nem szabad.


Cigit előtte tettem le...

2011. febr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!