Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ladeevit vitamin mellé kell...

Ladeevit vitamin mellé kell szedni + Folsavat?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
a 12. hétig igen, mert ez az egyetlen vitamin, amiben a többihez képest kevesebb a folsavtartalom, így nem árt pótolni!
2011. júl. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még csak a 6.hétben vagyok. akkor ma veszek Folsavat. mennyit vegyek be? itt is van külön külön milligrammok ?
2011. júl. 13. 13:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Napi fél szemet is elég szedni.

Ezekben általában 3 milligramm van, a másfél mg bőven elég lesz, hisz van már a vitaminban is. (Amúgy a többi vitaminban 0,8 mg van, ezt ajánlják napi adagnak a kismamák részére, de van, aki az mellett is szed még valamennyi folsavat kiegészítésnek, semmi problémát nem okoz az sem.)

A napi 3 mg csak annak szükséges, akinek volt már fejlődési rendellenességes babája (vagy volt a családban).

Úgy tudom, hogy DM-ben van külön kismamáknak való folsav, meg az Eurovitnek is van folsavja, vagy sima olcsóbb is (gyógyszertárban kapható), vény nélkül lehet ezeket venni.

A 12. hét betöltése után már nem kell külön szedni a folsavat.

2011. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! ÉN is Ladeevit-et szedek(bár 1-2 hete már csak 2 naponta) és az orvosom tanácsára szedek hozzá napi 1 szem 3mg-os folsavat 6 hetes terhességem óta. Elvileg a 12.hétig nagyon fontos a folsav. Én 12 hetes vagyok, az orvosom azt mondta ami még van azt szedjem be, utána pedig nem kell vennem. Egyébként bármelyik patikában lehet kapni, nem is drága úgy emlékszem nem volt egy 1000-es és 60db-ot tartalmaz. Boldog babavárást!
2011. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat:)

Olvastam 400 és 600 mikrogramm-ra van szükségünk.

vettem 800 mikrogrammosat, ezt felezem.

Boldog Baba várást mindenkinek:)

2011. júl. 14. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!