Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1 hétre való diétás étrend?

1 hétre való diétás étrend?

Figyelt kérdés

A védőnőm azt mondta,hogy diétázzak,mert 29 hetesen felszedtem már sajnos 11 kg-t.

Sose diétáztam,sosem számolgattam a kalóriákat (azt sem tudom,hogy hogyan kell) és ráadásul mivel második terhességem,így alapból 5 kg plusszal kezdtem,mint az előző terhességemet.Most tartok annál a súlynál,mint amivel mentem tavaly januárban szülni.Konkrétan maga súly nem zavar,csak nem szeretném,hogy bármi baj is legyen,mert nem hagynám itthon a lányomat,mert befektetnek.


Tudna nekem valaki segíteni ebben?Azt sem tudom,hogy hogy kezdjek neki,mit egyek és mit nem szabad.


2011. júl. 13. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Amíg az orvos nem mondja, hogy diétázzál, addig nem kell!


Nem tudom, hány kilós vagy, tehát hogy a 11 kiló mennyi többletet jelent.


Én mindkét terhességemnél 20-20 kilót híztam (49-47-ről 68-ra), alapból vékony vagyok, a védőnőm nekem is "pampogott" másodjára, de nem foglalkoztam vele, az orvosom nem tett megjegyzést a súlyomra, nem is kellett.


Most inkább felszednem kéne...

2011. júl. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Alacsony vagyok és sosem voltam nádszál vékony,de oldalt nadrágból kibuggyanos sem voltam sose.

154 cm vagyok és 62 kg-val kezdtem és most tartok 73-nál.

Tavaly 72-vel mentem szülni és 57 kilósan jöttem haza,de mint előtte is nem diétáztam és a szoptatás alatt feljött 5 kg.Nem zabálok most sem,csak van rendesen étvágyam és eszek rendesen.Nem is hánytam 1x sem,mert amúgy nincs semmi baj a terhességemmel vagyis jól bírom az egészet a melegen kívül.

Védőnőt meg újat kaptam áprilisban és állandóan azt mondja,hogy diétázzak,mert sok lesz ez így és még csak most fog jönni a java.Jövőhéten megyek hozzá és már most az előző mérés óta híztam 3 kg-t.

2011. júl. 13. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Egy cipőben járunk...Nekem az első baba, és én is nagyon elszálltam a kg-okkal, engem is diétára fogtak.. :-( Nincs kenyér, só, ételízesítő, és szinte csak zöldséget ehetnék, de azt meg nem bírom. Én előtte elég intenzíven sportoltam, talán túlzásba is vittem a dolgot, de amikor kiderült, hogy kisbaba lesz, leállítottak azonnal, mert egyszer már elvetéltem. Betartottam, de már az első 3 hónapban 4kg-ot ugrott a súlyom, hogy nem mozoghattam. Én úgy érzem nem eszem többet, mint előtte, csak nincs maga a mozgás, de aztán ki tdja? MIndenesetre ne aggódj, én 16kg-nál vagyok 33 hetesen...Brutális, nem? Tudom...Habár vizesedek rendesen, te is? Nekem a dokim diétára állított, habár múltkor az oszt.vezető volt ott, ő meg aztmondta, hogy hányan szeretnének ilyen laborral lni, ilyen jó vércukor mellett, a laboromban egyetlen csillag sincs...Nem tudom, mindenesetre engem is zavar, hogy eddig jutottam a kg-okkal, de hiába álltam át zöldségekre, nekem akkor is csak megy fel a súlyom...:-(( Majd lemegy, ha nem okoz panaszt semmi eredményedben, elvileg nem gond, majd lemegy.
2011. júl. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Vizesedem,de még nem nagyon.Olyan a lábam,mint mikor munkából jöttem haza és a sok állás után nem fért a csizmába a lábam.

De igyekszem felrakni a lábamat,ha tehetem,de egy örökmozgó mellett nehéz.

Ezidáig az összes leletem kiváló volt,csak annyi hogy hízok.

A nassolással már felhagytam,igyekszem sok zöldséget,gyümölcsöt enni.Most a dinnyébe fojtom a "bánatom". :)

2011. júl. 13. 15:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok...én is a dinnyébe menekülök...habár sokszor már annyira undorodom tőle, de nagyon jó vízhajtó hatása van állítólag és nem hízlal! Igazából, ha neked is ennyire rendben van a laborod, szerintem nem olyan nagy baj...Csak lemegy utána, hány olyat hallani, hgogy 20-30kgokat híznak, és vékonyabbra lefogynak , mint előtte. Ha a labor rendben, a kicsinek sem árthatsz vele szerintem. Igen, nassolást kellene abbahagyni, meg fehérje és rostdús táplálkozás...A Norbi diéta is nagyon jó, azt csinálhatod terhesség alatt végig, habár szerintem ne úgy, mint a Réka..mindenki azzal van elfoglalva milyen keveset hízott, de arról milyen kevesen beszélnek, hogy milyen értkekkel született a kicsi! Nagyon durva, nekem a dokim mondta, mikor egyszer a sportolásról beszélgettünk...MOndtam, hogy eddig nagyon intenzíven sportoltam, csak abbahagytam, és ő hozzta fel a Rubint Rékát, hogy oké, hogy sportoljon valaki,meg figyeljen a kg-okra, de úgy, hogy közben ne ártson a kcisnek, mert nála valami "a" etűvel kezdődő értéke a kcisinek nagyon-nagyon rossz volt. Bocsi, még nem szültem, nem ismerem a kifejezéseket, csak elmagyarázta mi az az érték...Kitartás a diétádhoz, reméelm te jobban bírod majd tartani, mint én!!!!
2011. júl. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt kétlem,hogy kitartó leszek,de amennyire lehet megpróbálom.

AFP lett volna az az érték?

Kitartást, neked már kevesebb hetek vannak hátra,mint nekem.

Vígasztal,hogy a 3/4-én túl vagyok!

2011. júl. 13. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:

nem afp volt, valami más...a védőnőmet kérdeztem, a zárókra rászokták írni, a baba életjelei szülést követően..

A pohár félig tele már, jól gondolkodsz .-))) Már több, mint a 3/4-én túl vagy :-)))) Hajrá a diétával! Boldog babavárást!

2011. júl. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Apgar lehetett. :o)

De ennek nem sok köze van ahhoz, hogy az anyuka hogy táplálkozik terhesség alatt.


A babák mindent elszipkáznak az anya szervezetéből, ami kell nekik, így ha az anya nem táplálkozik megfelelően, abból maximum neki lesz baja, nem a gyereknek.


(Azok az anyák szülnek egészséges gyereket, akik végig hánynak, és infúzión vannak a terhesség alatt...)

2011. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azok az anyák is szülnek egészséges gyereket, ezt akartam írni... bocs
2011. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez a szó volt, köszi .-) A doki nem azt mondta, hogy a táplálkozástól lett, hanem, hogy szerinte túlzásba vitte a sportot és a diétát, hogy azért ennyire nem kell egy kismamának megerőltetni magát, túlzásba vinni..Azért a diétája szerintem kimondottan ajánlott kismamáknak..Bocsi, lehet hülyén írtam le! De köszi, most legalább megjegyeztem a szót :-)))
2011. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!