Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros, inzulinos...

Terhességi cukros, inzulinos kismamák segítségét kérném? Nálatok ez hogy lesz/volt?

Figyelt kérdés
Ha megszülök akkor nem kell beadnom az inzulint? Tegnap voltam a diabetalógián és az orvos azt mondta, hogy szerinte nagyon nagy egységeim vannak ahhoz, hogy ne maradjak cukros (Actrapid reggel 16, délben 14, este 5). Ez hogy fog kiderülni? 31+6 km
2011. júl. 26. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én napi 6 felé osztott 51 egység Humulin R-rel fejeztem be a terhességet, és 4 héttel a szülés után már nem kellett inzulin.

De már a szülés utáni napon drasztikusan csökkenteni kellett az adagomat, hogy ne hipózzak.

Arra azért készülj fel, hogy a terhességi cukor, főleg magas inzulinigénnyel előrejelezheti a későbbi 2-es típusú diabéteszt, tehát érdemes figyelned a táplálkozásodra és a súlyodra szülés után is.

A következő terhességemnél is hasonló volt az adagolás. Most 4 hetes a babám, és még 6-4-3 egységet kell adnom.

2011. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem leírni, hogy nálunk 6 hétig telefonos konzultáció van a dokival, és a 6 hetes diabetológiai kontrollon derül ki, hogy visszamaradt-e valami. erre már friss véreredményt is kell vinni.
2011. júl. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta. Nekem szülés után is csináltak terhelést, és az alapján szabták meg a továbbiakat.
2011. júl. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházban mondták, hogy ha elkezdődnek a fájások, akkor már nem kell inzulin, szülés után sem kellett, sőt nem is diétás kaját kaptam, hanem ugyanazt, amit a nem cukrosok. 8 héttel szülés után csináltak terhelést, addigra elmúlt, terhesség végén már 52 egységet adtam.
2011. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig a szülés alatti cukorkontroll nagyon fontos. ha leesik a cukrod, te fogsz hipózni, ha nagyon felmegy, születése után a baba. Nem véletlenül kell annyi cukros anyukától született babának azonnal cukorpótlást adni. Ugyanis ha az anya vércukorszintje megugrik, a baba plusz inzulint termel, amire születése utáni pillanattól nincs szüksége, és többletté válik. Ettől pedig neki esik le a cukra, akár be is kómálhat.

Nálunk nagyon odafigyelnek erre, így az én babáimnak még cukorpótlásra sem volt szükségük.

2011. júl. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!